YORU

Valorant, beklenen Yoru güncellemesinin detaylarını duyurdu! – Şubat 2022

Riot Games, geçtiğimiz günlerde VALORANT‘ta uzun zamandır beklenen Yoru güncellemesi hakkında yeni bilgiler içeren bir makale paylaştı. Ajan yeteneklerinde yapılacak olan büyük değişikliklerden bahseden bu makaleyi bugün detaylarıyla sizlere sunacağız.

Yoru'nun "Fake At" Yeteneğinin Takım Arkadaşları Gözünden Görünüşü Oylaması
“Fake At” Yeteneğinin Takım Arkadaşları Gözünden Görünüşü Oylaması

Yoru’nun “Fake At” Yeteneğindeki Değişiklikler

Oyunda şu anda bulunan Fake At yeteneği, bakılan yöne doğru bir ayak izi gönderiyor ve rakiplerini şaşırtmak için normal bir ajan gibi ayak sesleri çıkartıyor. Yapılan güncellemeyle birlikte bu yeteneğin tamamen değiştirildiğini ve kullanıldığında bir kopya oluşturulduğunu görmekteyiz.

Kopya ayak iziyle aynı şekilde bakıldığı yöne doğru ilerliyor ve rakiplerin ona ateş etmesi halinde patlayıp rakipleri kör ediyor.

Ayrıca önizleme videosunda görüldüğü üzere şu anda tur başı 2 adet satın alınabilen yetenek artık sadece 1 adet satın alınabiliyor.

Yeni “Fake At” Yeteneğinden Bir Önizleme

“Takım arkadaşı olarak Fake At’ın bir kopya olduğunu ve gerçek olmadığını anlayabileceksiniz.”

– Riot Games

Yoru'nun Çatkapı Yeteneği
Çatkapı Yeteneği

Yoru’nun “Çatkapı” Yeteneğindeki Değişiklikler

Çatkapı yeteneği, diğer yetenekler kadar fazla değişiklik içermiyor. Hala oyundaki gibi baktığı yöne bir portal fırlatıyor ve istediği zaman o portala ışınlanabiliyor.

Makalede gördüğümüz üzere yeteneğin hareket hızı arttırılmış ve yeni bir özellik eklenmiş: Sahte Işınlanma. Portalı fırlattıktan sonra sahte ışınlanma özelliğini kullanıp portala ışınlanmış gibi ses çıkartarak rakiplerimizi şaşırtmaktayız. Ayrıca sahte ışınlanma kullanıldığında portalın bulunduğu konumda rakiplerine korku salacak bir su birikintisi oluşuyor.

Yeni “Çatkapı” Yeteneğinden Bir Önizleme

Yalandan ışınlanmanın gerçekleştiği yere gittiğinizde gafil avlanmak üzere olduğunuzu anlamanız gerekmez mi?

– Riot Games

Boyutlararası Geçiş (Ulti)
“Boyutlararası Geçiş” (Ulti)

Yoru’nun Boyutlararası Geçiş (Ulti) Yeteneğindeki Değişiklikler

Geldik güncellemenin en büyük sayılabilecek kısmına. Artık ultideyken rakiplerinizin yanına yaklaşsanız bile görünmezliğinizi kaybetmiyorsunuz ancak artık ultideyken normal bir ajan gibi ayak sesleriniz duyulabiliyor. Ayrıca önceden ultideyken aktifleşen görüş mesafesi limiti de kaldırılmış, yani artık ultideyken görüş mesafesi sınırsız.

Artık ulti aktifken bütün yetenekler kullanılabiliyor. Bu özelliğin yaratabileceği ekstra karmaşaların önlenebilmesi için ultiye başlama ve ultiden çıkma sırasındaki silahsız kalma süresi uzatılmış.

Yeni Ultiden Bir Önizleme Videosu

Yeni paylaşılan makalede belirtilen güncelleme bilgileri şimdilik bu kadar. VALORANT geliştiricileri bu güncellemenin 4. Bölüm 2. Kısım‘da oyuna ekleneceğini belirtiyor.

Oyun dünyası hakkındaki son gelişmeleri öğrenmek için sitemizi takip edebilir,
VALORANT‘ın Yoru Rework ile ilgili resmî makalesine buradan ulaşabilirsiniz.

Gamezeen is a Zeen theme demo site. Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.