Ubisoft
Ubisoft

Ubisoft, geçen hafta yaşanan “siber güvenlik ihlali” sonucunda veri sızdırılması olmadığını söyledi – 13 Mart

Ubisoft’un IT ekibi, geçen hafta meydana gelen olayı araştırmak için dışarıdan uzmanlarla birlikte çalışıyor.

Ubisoft, geçen hafta meydana gelen ağır bir “siber güvenlik ihlalinin”, kullanıcılarına ait herhangi bir kişisel bilginin ifşasıyla sonuçlanmadığını söylüyor.

Şirket geçtiğimiz gün yayınladığı bir mesajda şunları söyledi:

“Geçen hafta Ubisoft, bazı oyunlarımızda, sistemlerimizde ve hizmetlerimizde geçici kesintiye neden olan bir siber güvenlik olayı yaşadı” dedi. “IT ekiplerimiz sorunu araştırmak için önde gelen dışarıdan uzmanlarla birlikte çalışıyor. Önlem olarak şirket genelinde bir parola sıfırlama işlemi başlattık.”

“Ayrıca, tüm oyunlarımızın ve hizmetlerimizin stabil bir şekilde çalıştığını ve şu anda herhangi bir oyuncunun kişisel bilgilerine bu olayın bir sonucu olarak erişildiğine veya ifşa edildiğine dair bir kanıt bulunmadığını teyit edebiliriz.”

Firma tarafından yapılan bu açıklama durumların iyi olduğuna dair bir işaret gibi görünüyor. Nvidia, Samsung ve tabii ki 2021’de önemli veri kayıplarına neden olan devasa Twitch saldırısına karşı yapılan son saldırılarla karşılaştırıldığında, Ubisoft “olayı” bu noktada samanlıkta iğne gibi duruyor. Bununla birlikte, şu anda devam etmekte olan şirket soruşturmasının, ihlalin şu anda göründüğünden daha ciddi olduğunu ortaya koyma ihtimali de var. Bu, örneğin 2017’de, CD Projekt’in yaklaşık 1,9 milyon hesabın bir hile ile ifşa edildiğini bildirdiği bir yıl önceki olay gibi olabilir.

Bu olaylar sonucunda kendinize daha dikkat edebilmek ve güvenliğinizi koruyabilmek adına kolayca kırılabilen bir şifre kullanıyorsanız, Ubisoft üzerindeki şifrenizi değiştirmekte fayda olacak. Ayrıca bir çok kişinin üşendiği bir ekstra güvenlik seçeneği olan İki Aşamalı Doğrulama’yı da etkinleştirmeniz fazlasıyla faydalı olacak. Konu ile alakalı bilgiler şirketin kendi sitesinde mevcut durumda.

Daha fazla güncel oyun haberleri, oyun incelemeleri, oyun rehberleri ve e-spor hakkındaki her şey için buraya, Ubisoft’un sitesine ulaşmak için ise buraya tıklayabilirsiniz.

Gamezeen is a Zeen theme demo site. Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.