twitch.tv
twitch.tv

Twitch, Yanlış Bilgi Yayan Yayıcıları Durdurmak İçin Yeni Kurallar Getirdi – 4 Mart

Platform sürekli olarak yanlış iddialarda bulunan yayıncılar hakkında işlem yapacak.

Twitch, kanalların sürekli olarak yanlış bilgi paylaşmasını engellemek için yeni kurallar getirdi.

Yeni politikanın kapsadığı yanlış bilgiler arasında tehlikeli tıbbi tedavilerle ilgili içerikler, Covid-19 aşıları hakkında yalanlar, “şiddete bağlı komplo ağları tarafından desteklenen yalanlar”, “siyasi veya sivil bir sürecin bütünlüğünü baltalayan” içerikler, seçimle ilgili yalanlar, dolandırıcılık ve orman yangınları ve silahlı saldırı gibi acil durumlarda insanlara zarar verebilecek içerikler de yer alıyor.

Twitch’in güven ve güvenlikten sorumlu başkan yardımcısı Angela Hession, New York Times’a yaptığı açıklamada, “Bu yanlış bilgi yayıcılarının hizmetimizde bir yer bulamamasını sağlamak için bu gerekli adımı atıyor ve politikalarımızı güncelliyoruz” dedi.

twitch

Karar sadece Twitch içini değil dışını da kapsıyor

Twitch ayrıca, yayın sırasında yanlış iddialarda bulunmasalar bile tüm yanlış bilgi yayan yayıncıların yeni politika tarafından hedef alınacağını açıkça ortaya koyuyor. Yanlış bilgileri Twitter gibi diğer platformlarda paylaşmak, yayın yaptıkları hesaplarını da etkilemek için yeterli olacak.

Şirket, artan popülaritesi nedeniyle değişiklikleri tanıttı ve yayıncıların Twitch’i gerçek dünyaya zarar vermek için bir araç olarak kullanabileceğini kabul etti. Platform, Backlinko’ya göre 2015’te 55 milyon olan aylık 140 milyon benzersiz ziyaretçiye sahip.

Yanlış bilgi, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sırasında şu anda önemli bir ilgi alanı. Video oyunu görüntülerinin gerçek hayattaki savaş görüntüleri olarak aktarıldığını zaten gördük ve bir geliştirici insanlardan oyununu yanlış amaçlarla kullanmamaları için yalvardı.

Twitch, 15 yıl önce Justin.tv adında küçük bir start-up olarak başladı. 2014 yılında Amazon tarafından satın alındı ve video oyun oyuncuları, ünlü içerik oluşturucuları ve sıradan insanların günlük hayatlarının her anını yayınladığı büyük bir internet platformu olarak yaygın bir biçimde kullanılmaya başlandı.

Daha fazla güncel film dünyası haberleri, oyun haberleri, oyun incelemeleri, oyun rehberleri ve e-spor hakkındaki her şey için buraya, Twitch’in internet sitesine ulaşmak için ise buraya tıklayabilirsiniz.

Gamezeen is a Zeen theme demo site. Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.