GenelDizi, Film ve Müzik

The Batman (2022) yönetmeni Matt Reeves, Superman’in sinematik evrene nasıl uyabileceğini, potansiyel devam filmlerini anlattı

2 Mins read
The Batman Matt Reeves

The Batman’in Yönetmeni Matt Reeves, her seferinde tek bir “fantastik öğeye” odaklanmak istiyor.

The Batman yönetmeni Matt Reeves daha önce bu filmin bir DC hikayesi için olabildiğince temelli ve gerçekçi olmasını nasıl istediğinden bahsetmişti ve şimdi evreninde Superman veya diğer DC kahramanlarının var olup olmadığını ve gelecekte bu evrenin bir parçası olup olamayacakları hakkında konuştu.

Collider’a konuşan Reeves, Batman’in uzun tarihinin, hayranların kafalarında Kara Şövalye’nin bu kadar farklı versiyonlarına sahip olmasına yol açtığından ve bunların hepsinin yıllar içinde diğer birçok DC karakteri ile etkileşimleriyle şekillendiğinden bahsetti. Reeves için, “batverse’e (yarasa evrenine)” odaklanmanın ve kendi gişe rekorları kıran filmlerini garanti edebilecek diğer unsurları eklemeden önce bu temeli olabildiğince güçlü hale getirmenin önemli olduğunu düşünüyor.

Bu, Reeves’in Batman v Superman versiyonunun asla olmayacağı anlamına gelmiyor, sadece şuan için böyle bir plan olmadığına kanaat getirilmiş.

“Sanırım ileride bir yerde başka bir şeyle bağlantı kurabileceklerine inanmak imkansız değil, ama bu benim ilgi alanım değildi ve gelecekte ne yapmak istediğim de bu değil.” dedi Reeves. “Bu inanılmaz oyuncu kadrosu ve bu inanılmaz ekiple bu filmi gerçekleştirmek için tüm amacımızın, bu karakterlerin yeni ve farklı bir versiyonunun peşinden gitmek olduğunu hissediyorum… Çok fazla şey var. Gotham dünyasındaki harika karakterler ve bu yüzden buna eğilme fikri, şu anda gerçekten ilgi alanım bu.”:

Superman’in başrolde olduğu bir cameo, devam filmi veya spin-off yakın bir yerde olmasa da, Superman Reeves’in yarattığı dünyada var mı? Reeves bu cevaptan biraz bahsederken, onu çevreleyen bağlamı biraz verdi ve bir hikayeyi mümkün olduğunca temelli tutmaya odaklandığını, çok gerçek dışı hissettirmemek için sadece bir fantastik unsur ekleyerek yineledi.

tr turkey thebatman vert montage af BBeW cover
The Batman afişi.

Reeves, “Bu filmde, [Planet of the Apes and Cloverfield]’da yaptığımdan daha fazlasını düşünüyorum, pratik ve inandırıcı bir versiyon bulmaya çalıştım” dedi. “Eğer birdenbire Batman dünyasında, Superman adında bir uzaylı olduğunu keşfetseydiniz çok büyük bir şok geçirirdiniz. Yani insanlar Aman Tanrım tarzında şeyler derlerdi ve bu da bambaşka bir fantastik element olurdu.”

“Ama dürüst olmak gerekirse, bu noktada niyetimiz bu değil, bunun nasıl olacağını bulmak. Bakın, bu insanların kucakladığı bir dünya olduğu ve Aman Tanrım dedikleri bir dünya olduğu için çok şanslıyız. Bu şeyler çarpıştığında ne olacağını görmek istiyoruz. Bence bu meydan okuma kendini gösterirse, keşfetmek heyecan verici olurdu, ama bunu bu mercek aracılığıyla denemek ve yapmak zorundayım. Ne demek istediğimi anlıyor musun? Ve bu kesinlikle doğru, şu anda benim için bu dünya odaklanmak istediğim yer.”

Superman olmayan The Batman filmi, 4 Mart 2022’de vizyona girecek.

Daha fazla güncel film haberleri, oyun haberleri, oyun incelemeleri, oyun rehberleri ve e-spor hakkındaki her şey için buraya, Matt Reeves’in yaptığı açıklamanın orijinaline ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

31 yazı

Editör hakkında
Neredeyse 20 yaşında olan ve son zamanlarda Witcher 3'e kafayı takmış biri.
Yazılar
Alakalı yazılar
Genel

Valorant Titanmail Kaplama Seti Çıkıyor

1 Mins read
Titanmail Skin’leri kapıda! Valorant neredeyse her ay çıkarttığı silah kaplamalarıyla biz oyuncularının aklını almaya devam ediyor. Şaşırtıcı bir şekilde, bu sefer kaplamaların sızıntıları…
GenelOyun HaberleriPC

Zombi Rock 13 Mayıs Yarın Tekrar Piyasada!

1 Mins read
Zombi Rock dönüyor! 2011 yılında çıkış yapan Zombi Rock namı diğer Brawl Busters, 13 Mayıs 2022 tarihlerinde 9 yılın ardından ilk haliyle…
GenelDizi, Film ve MüzikŞirket haberleri

Disney Plus, 14 Haziran'da Türkiye'de!

2 Mins read
Özel fiyatlandırma seçeneği ile beraber Disney Plus sonunda Türkiye’ye geliyor. The Walt Disney Company çatısı altında hizmet sunan dijital yayın platformu Disney…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.