Steam Deck
Steam Deck

Steam Deck Ön Siparişleri Ertelendi – 8 Mart

Steam Deck için ön siparişi vermeyi başaran bazı kullanıcıların biraz daha beklemesi gerekecek.

Geçen haftadan beri Steam Deck’in yayınlanmasının ardından, birçok hayran kendilerine bir adet alabilmek için Steam tarafından yeşil ışık yakacak bir e-posta bekliyor. Aynı zamanda, bu listenin aşağısındaki bazı kişiler, Valve’in ürettiği cihaz için çok daha uzun süre beklemek zorunda kalacaklarını düşünüyor.

Steam subredditinde, bazı kullanıcılar siparişlerinin kullanılabilirliğinin “2022 3. Çeyrek”ten “2022 3. Çeyrek Sonrası”na kaydırıldığını bildiriyor. Diğerleri, daha önce belirsiz olan “2. Çeyrek Sonrası”nın artık daha sağlam bir “3. Çeyrek” olduğunu bildirirken, bazıları “2. Çeyrek Sonrası”ndan “3. Çeyrek Sonrasi”na geçtiklerini söylüyor. Önlerindeki diğer kullanıcılar bir sürüm penceresine kilitlendiğinden, bazı müşteriler geri itiliyor gibi görünüyor.

Bir Reddit kullanıcısı, “3. Çeyrek Sonrası” alanında kalmış olan kullanıcıları cesaretlerinin kırılmaması için teşvik etti ve tahminin muhtemelen en kötü durum senaryosu olduğunu söyledi.

svg%3E

“Valve, ‘milyonlarca birim satmak istiyoruz’ ve gelecek aya (Nisan) kadar ‘ayda yüzbinlerce birim satmayı umuyoruz’ dedi. Öncelikle bu, çok sayıda birim taşıma arzusuna sahip oldukları anlamına geliyor. Milyonlarca satmak için bunları perakendecilere ulaştırmaları gerekiyor ve bunu yapmadan önce tüm çekincelerini yerine getirmeleri gerekiyor” diye yazdılar.

“İkincisi, çok sayıda birimi hareket ettirme yeteneğine sahip olmalarını bekliyorlar. Ayda gerçekten ‘yüzbinlerce’ birime ulaşıp sürdürebilirlerse, o zaman bugünden itibaren rezervasyonlar sadece birkaç ay içinde karşılanacak. Valve sadece ‘3. Çeyrek Sonrası konusunda dikkatli davranıyor. 3. Çeyrek Sonrası grubundayım fakat en geç 2. Çeyrek Sonrasında geleceğine eminim.” dedi

Birçok platform sahibi gibi Valve, COVID-19 pandemisi ve daha yakın zamanda Rusya’nın Ukrayna’yı işgaliyle şiddetlenen tedarik zinciri sorunlarıyla boğuştu. Geçen hafta IGN ile yaptığı röportajda Valve’in PS5 ve Xbox Series X’in piyasaya sürülmesinden bir şey öğrenip öğrenmediği sorulduğunda, CEO Gabe Newell, Steam Deck’in doğası gereği Nintendo Switch ile karşılaştırılması gerektiğini söyledi. Ayrıca kendileri de Steam Deck için bir çok üretim ve tedarik zinciri problemi yaşadıklarını aktardı.

Steam Deck, başlangıçta 2021’in sonlarında bir piyasaya sürülme tarihi öngördükten sonra 2022’ye ertelenmişti.

Steam Deck’in kendisi Valve için devam eden bir çalışma olmaya devam ediyor. Steam Deck ile aşağı yukarı aynı zamanda piyasaya sürülen Elden Ring, Valve’in Steam Deck için optimize etmeye çalıştığı oyunlar arasında yer alıyor. Steam Deck şuan için Türkiye’de ön sipariş verilemiyor ve ne zaman verilebileceği de belirsizliğini koruyor.

Daha fazla güncel oyun haberleri, oyun incelemeleri, oyun rehberleri ve e-spor hakkındaki her şey için buraya, konsolun resmi sitesine ulaşmak için ise buraya tıklayabilirsiniz.

Gamezeen is a Zeen theme demo site. Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.