Horizon Forbidden West

Sony, Horizon Forbidden West çıkışı ile beraber 288 bin adet ağaç dikecek

Sony, yeni oyununun çıkışı ile ağaç dikme kampanyası başlatacak.

Sony, 18 Şubat’ta çıkacak yeni oyunu Horizon Forbidden West için yepyeni ve belki de diğer firmalara öncü olacak bir davranışa imza atıyor. Firmanın “Play and Plant” adını verdiği kampanya ile şirket, 25 Mart 2022 tarihine kadar oyun içinde “Reached the Daunt” adlı başarıyı kazanan oyuncular adına Amerika Birleşik Devletleri içinde ağaç dikecek.

Proje Birleşmiş Milletler ile ortak yürütülüyor

Sony bu kampanya ile Birleşmiş Milletler tarafından başlatılan Play4Forests adlı kampanyayı bu şekilde desteklemek isterken 288 bin adet ağaç dikmeyi hedefliyor.

Play and Plant duyuru videosu

Sony açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Horizon Forbidden West’in yayınlanması ile beraber, biz de doğaya yardım etmek için bir şeyler yapmak istedik… sizinle. Tıpkı Aloy’ın dünyayı kurtarmak için oyunda savaşması gibi, biz de gezegenimize yardım etmek için bir şeyler yapabiliriz.”

Kampanyaya katılım ise firma tarafından oldukça kolay bir şekilde belirlenmiş. Oyunun başlangıcında “Reached the Daunt” isimli başarıyı almak kampanyaya katılım sağlamak için yeterli. Yani ağaç dikmeye katkınız olmasını istiyorsanız oyunu çok uzun süre oynamanıza gerek kalmıyor.

Ağaçlar ABD’de dikilecek

288 bin olarak hedeflenen ağaç ise Amerika Birleşik Devletlerinde yangınlar sonucu zarar görmüş ormanlara dikilmesi öngörülüyor. Firmanın yaptığı açıklamaya göre ağaçlar ilk olarak 2020 yılında çıkan Sheep Fire yangınından zarar gören alanlara dikilecek.

Daha fazla güncel oyun haberleri, oyun incelemeleri, oyun rehberleri ve e-spor hakkındaki her şey için buraya, Sony tarafından yapılan açıklamaya ulaşmak için ise buraya tıklayabilirsiniz.

Gamezeen is a Zeen theme demo site. Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.