Örümcek Adam
Örümcek Adam

Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok filminin bir sahnesi 10 kere tekrar yazılmış

“Böyle bir film yapmak büyük bir işbirliği deneyimi. Ve katkıda bulunan kişilerle beraber çok daha iyi oluyor. Ama değişime de sebep oluyor.”

Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok filminin yazarları Erik Sommers ve Chris McKenna çok önemli bir sahnenin yeniden ve yeniden çekimlere başlamadan önce en az 10 kere yazıldığını söyledi.

IGN Fan Fest paneli sırasında konuşan ortak yazarlara, basit cameo’nun yer aldığı bir sahneyi, dahil olan herkes için daha anlamlı bir şeye nasıl dönüştürdükleri soruldu ve bunun çok fazla çalışma gerektirdiği ortaya çıktı.

DİKKAT! Buradan sonrası Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok filmi ile alakalı spoiler içermekte!

Soruya cevap olarak verilen sahne ise Tom Holland’ın Peter’ının kendi çoklu evren varyantları (Tobey Maguire ve Andrew Garfield’ın Örümcek Adamları) ile karşılaştığı sahneymiş. Bu sahne ise May Hala’nın öldüğü sahneden hemen sonra Peter, yakında öleceklerini bilerek, yığın halindeki kötü adamları kendi evrenlerine geri gönderme fikriyle boğuşuyor. Sommers, amacın iki sebebi olduğunu açıkladı: Örümcek Adamlar, Holland’ın Peter’ının pes etmemesini ve onu filmin doruk noktasına giden yola koymasını sağlamalıydı, ve aynı zamanda da onların hayatlarında ne olup bittiği hakkında fikir vermeliydi.

“Bu filme çekildiklerinde, hangi durumdaydılar? Ne yapıyorlardı? Akıllarından geçen şeyler neydi? İnanılmaz Örümcek Adam 2 filminde, Gwen umutlu kalmak ve diğer önemli şeyler hakkında çok güzel bir konuşma yapmıştı. Ve bu bir anda bizim için ilgi çekici oldu. Peki ya Andrew Garfield’ın Örümcek Adam’ı, Peter Parker’ı yapamadıysa, o umudu kendinde tutamazdı. Yaşanan şeylerden dolayı çok acı çekmişti. Bu da bizi onun için bulduğumuz ruh haline götürdü.

“Ayrıca Tobey’in Örümcek Adam’ının nerede olacağını da çok uzun düşünmek zorunda kaldık. Ve bu daha zorlayıcı bir soruydu çünkü üzerinden çok daha uzun zaman geçmişti. Peki Tobey’in Peter’ı ne yapıyor? Ve tabii ki aktörlerin de kendi Peter Parker’larının ne durumda olduğu ve ileride ne yapacakları ile alakalı fikirleri vardı.”

Sommers’a göre, bu fikir kalabalığı ve faktör “çok fazla sohbete ve çok fazla yazıya yol açtı. O sahneyi en az 10 yeniden yazdığımızı söyleyebilirim.”

Örümcek Adam
Örümcek Adam

McKenna, bu sürekli değişen sahnede yer alanlarda sadece yazarlar ve aktörler değil, Örümcek Adam ve Marvel evrenlerinden bir bütün olarak sorumlu olanlar olduğunu açıkça belirtti.

“Hikaye her zaman gelişiyor. Bunların hepsi [Marvel Stüdyoları patronu] Kevin Feige ve [Spider-Man yapımcısı] Amy Pascal ve [yönetmen] Jon Watts ve daha pek çok kişiyle ortak bir çalışma deneyimi ve hepimiz birlikte çalışıyoruz. Tobey ve Andrew’a sahip olduğumuzu öğrendikten sonra, elbette anlatacak bir MCU Peter Parker hikayemiz var olduğunu biliyor ayrıca Tobey ve Andrew’u üçüncü perdeye kadar bekleteceğimizi biliyorduk, ama kesinlikle hakkında çok konuştuk. nasıl gelecekler, bu yüzden sadece Deus Ex Machina gibi hissetmedim.”

Buluşma sahnesindeki değişiklikler, film çekilmeye başlayana kadar devam ediyor gibiydi:

McKenna, “Gerçekten tüm bunları çözmek için herkesin – Kevin, Jon, Amy ve hepimizin – çok çalışması gerekti” dedi. “Sonra oyuncuları getirdik ve kendi fikirleri vardı. Böyle bir film yapmak büyük bir ortak çalışma deneyimi. Ve her katkıda bulunanlarla daha iyi oluyor. Ama değişmeye devam ediyor. Hatta çekilecek sahneler çekilmeden önceki gece bile.” üçünün bir araya gelip Hollad’ın Örümcek Adam’ının düğmeye basmaması ve bu insanları ölüme göndermemesi için ikna etmeye çalıştıkları büyük çatı sahnesi. Bu, üzerinde defalarca çalıştığımız türden bir şeydi. oyuncular devreye giriyor ve sonra hepsini parçalara ayırıp tekrar bir araya getiriyoruz.”

Sonuç olarak, ekranda gördüğümüz versiyon – pek çok hayranı memnun etti – önceki taslaklarda öne sürülen tüm fikirlerin bir doruk noktası, yazarların çok mutlu göründüğü bir şey. McKenna, “Parçaların çoğu orada ama biraz farklı şekillerde” dedi. “Ve bu sadece bir evrim ve bizim için, tüm bu inanılmaz insanlarla çalışmak sadece bir ayrıcalık. Ve hepimiz birlikte çalışıyorduk, işte bu çok güzel bir his. Sadece bu harika konsepte uygun olduğundan emin olmaya çalışıyorduk.”

Daha fazla güncel dizi, film ve müzik haberleri, oyun haberleri, oyun incelemeleri, oyun rehberleri ve e-spor hakkındaki her şey için buraya, IGN tarafından İngilizce yazılan makaleye ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Gamezeen is a Zeen theme demo site. Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.