New World
New World

New World’ün Rus Yerelleştirmesi Amazon Games Tarafından Durduruldu – 4 Mart

Ukrayna için yapılan destek gösterilerine bir yenisi de Amazon Games tarafından New World için yapıldı.

Amazon Games, Ukrayna’nın devam eden işgali yüzünden New World’ün Rus yerelleştirmesini durdurdu.

Amazon Games tarafından açık dünya MMO oyunu olan New World için bir Rus versiyonu planlanıyordu, ancak Başkan Yardımcısı Christoph Hartmann TechRadar’a mevcut planların askıya alındığını söyledi.

Hartmann, daha sonra yayıncıyla birlikte bunun savaşa tepki olarak yapıldığını doğrulayarak, “New World’ün Rusya için yerelleştirilmesini düşünüyorduk ve bunu şuan için durdurduk” dedi. Amazon Games, Ukrayna’ya destek göstermek için 11 Bit Studios, GOG, Raw Fury, Bungie, Beetlewing, Wargaming ve diğer geliştiriciler, yayıncılar ve oyun influencerları arasına katıldı.

Ek olarak Microsoft, Ukrayna başbakan yardımcısı Mykhailo Fedorov’un kendisinden ve PlayStation’dan bunu yapmasını isteyen bir çağrıya yanıt vererek Rusya’da Xbox donanım ve yazılım satışlarını askıya aldı ve Apple da ülkede ürünlerinin satışını durdurdu.

Witcher oyunlarının ve Cyberpunk 2077’nin geliştiricisi CD Projekt Red, Rusya ve Beyaz Rusya’daki oyun satışlarını da durdurdu ve geçen hafta Ukrayna’da çalışan bir Polonyalı insani yardım kuruluşu olan PAH’a 1 milyon Polonya zlotisi (yaklaşık 243.000 $) bağışladı.

Bu arada, FIFA 22 ve NHL 22 Rus takımlarını oyundan kaldırdı, Doom II’nin ortak yaratıcısı, para toplamak için oyunda yeni bir seviye oluşturdu ve Kiev merkezli STALKER 2 geliştiricisi GSC Game World, savaşın çalışanlarını nasıl etkilediğini gösteren üzücü bir video paylaştı.

Daha fazla güncel film dünyası haberleri, oyun haberleri, oyun incelemeleri, oyun rehberleri ve e-spor hakkındaki her şey için buraya, Amazon Games tarafından yayınlanan New World’ün Steam sayfasına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Gamezeen is a Zeen theme demo site. Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.