GenelOyun HaberleriPC

Minecraft 1.19 Geliyor! Ne Zaman Çıkacak?

3 Mins read
Minecraft 1.19
Minecraft 1.19 güncelleme

Minecraft 1.19 Geliyor, ne zaman çıkacak, eklenecek güncellemeler neler?

Minecraft

Minecraft, güncellemelerine kaldığı yerden devam ediyor ve bu seferde 1.19 için kendinden söz ettiriyor, peki nedir bu 1.19 güncellemesi? 1.19 Güncellemesinin adı ‘The Wild Uptade’ yani vahşi güncelleme. Adından anlaşılacağı gibi vahşi bir güncelleme geliyor! Gelin sizlerle 1.19 ne zaman çıkacak ve güncelleme ile oyuna neler eklenecek ufak bir göz atalım.

Minecraft 1.19 güncellemesi, 2022’de ilkbahar aylarında çıkması bekleniyor, kesin bir cevap elimizde bulunmasa da söylentiler bu şekilde.

Minecraft 1.19 güncellemesi 2 güncelleme ile tam olarak yayınlanacak, 1.19 ve 1.20. Yayınlanacak bu güncelleme oyuncuları ve bizleri şimdiden heyecanlandırıyor.

Güncellemeye genel olarak bir göz atacak olursak eklenilecek olan şeyler;

  • Yeni boss: Warden
  • Yeni hayvanlar: Kurbağa & Ateş böcekleri
  • Yeni yer altı mağarası: Deep Dark Biyomu
  • Yeni biyom: Mongrove Bataklıkları
  • Yeni mob: Allay
  • Yeni eşyalar: Sandıklı tekneler ve Yeni bloklar

Warden

warden iyioyunducomm

Warden, oyuna eklendiğinde oyunun en güçlü boss’u olacak, zaten önceki güncelleme notlarına göz attığımızda ender dragon’dan daha güçlü bir boss’un oyuna ekleneceği haberini hepimiz duymuştuk ve merakla bekliyorduk, Warden, Minecraft Live 2021’deki söylentiye göre 1.19’da oyuna tam olarak eklenecek. Warden’in özelliklerine göz atacak olursak, Warden Deep Dark biyomunda yaşar ve gözleri görmez, yani ses algılarına göre hareket eder yani yanından eğilerek sessizce geçerseniz size vurmaz. Warden aşırı güçlüdür, aynı zamanda Warden’in yanına yaklaştığınızda size körlük ve yavaşlık gelir bu etki Warden’in etrafında olduğunuz sürece sona ermez. Eğer koruma 3 netherite setiniz varsa ve Warden size vurursa 2 vuruşta ölürsünüz. Warden’in yanına gerçekten sağlam zırh ve donanım ile gitmemiz gerek.

Kurbağalar & Ateş böcekleri

kurbagalar iyioyunducom

Kurbağalar oyuna uzun süredir eklenilmesi istenilen hayvanlardı, ve sonunda oyuna eklendiler aynı zaman da ateş böcekleri de oyuna eklendiler. Kurbağalar yeni eklenen ateş böcekleri ile besleniyorlar, kurbağaların 3 tane rengi var Beyaz, turuncu ve yeşil. Bu yeni eklenen tatlı hayvanlar ile bataklıklar eminim daha güzel bir yer haline gelecektir.

Deep Dark Biyomu

deepdarkbiome iyioyunducom

Deep dark biyomu 1.19 sürümü ile eklenecek ve ıssız ve karanlık mağaraların içinde bulunacak! Bu karanlık ve korkutucu yeni biyom’u gezerken çok değerli eşyalar bulabilirsiniz ama aynı zamanda yeni eklenen ve sizi tek vuruşuyla öldürebilecek Warden’i de görebilirsiniz çünkü burası Warden’in evi! Bu karanlık ve ürkütücü yeni biyomda yeni keşiflere imza atabilirsiniz!

Mongrove Bataklıkları

minecraftmongrove iyioyunducom

Bildiğimiz bataklıkların yanına bir yenisi Mongrove bataklıkları ekleniyor, bu bataklıklarda yalnız gezeceğim diye üzülmeyin çünkü kurbağalar her yerde karşınıza çıkabilir ve size arkadaşlık edebilir! Burada Mongrove ağaçları bulunur ve zemininde aşağıda sizlere bahsedeceğimiz çamur bloğu bulunur.

Allay

allay iyioyunducom

Bu küçük ve sevimli yeni mob Allay, 1.19 güncellemesi ile oyuna eklenecek. Sizin kullanmadığınız ve yere attığınız eşyaları toplar ve bunları saklar, korkmayın sandıklarınızı açamaz. Eğer yakınında yüksek bir ses çıkarsa bu seslerden korkup eşyaları yere düşürebilir.

Sandıklı Tekneler & Yeni Bloklar

sandiklitekneler iyioyunducom

Gördüğünüz gibi sandıklı teknelerde artık oyunda olacak, deniz yoluyla seyahat ederken eşyalarınız arkanızda kaldı diye üzülmeyin, çünkü eşyalarınızda sizinle beraber yolculuk edecek!

camurtugla iyioyunducom

Bir diğer eklenen blokta yukarıda size bahsettiğimiz çamurlar, Mongrove bataklığını fotoğrafta sağda gördüğünüz çamurlar kaplıyor, aynı zamanda bu çamurların tuğla hali var ve bunları yapılarınızda kullanabilirsiniz.

sculk iyioyunducom

Bunun yanında yeni olarak Deep Dark biyomunda bulunan Sculk bloklarıda oyuna eklendi ve görünüşleri oldukça hoş, bu blokları ipeksi dokunuş özelliğine sahip bir kazma ile kırarsanız XP kazanırsınız.

Bu blokların yanında son olarak Mongrove kütüğü, Mongrove tahtası, Mongorve yaprağı, Mongrove kökleri bloklarıda eklendi, yukarıda Mongrove biyomunda eklediğimiz fotoğraftan bu blokların nasıl göründüğünü görebilirsiniz, bence bu eklenen bloklar yeni yapılacak yapılar için daha hoş ve daha dekoratif görünüşler ekleyecek!

Daha fazla eklenen özellikleri 1.19 sürümü açıldığında görüp oynayacağız ve bunu heyecanla bekliyoruz. 1.19 Güncellemelerinin bir kısmı bu şekildeydi ve elimizden geldiği kadar sizlerle paylaştık.

Daha fazla güncel oyun haberleri, oyun incelemeleri, oyun rehberleri ve e-spor hakkındaki her şey için buraya, Minecraft 1.19 güncellemesi hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için ise buraya tıklayabilirsiniz.

Alakalı yazılar
Genel

Valorant Titanmail Kaplama Seti Çıkıyor

1 Mins read
Titanmail Skin’leri kapıda! Valorant neredeyse her ay çıkarttığı silah kaplamalarıyla biz oyuncularının aklını almaya devam ediyor. Şaşırtıcı bir şekilde, bu sefer kaplamaların sızıntıları…
GenelOyun HaberleriPC

Zombi Rock 13 Mayıs Yarın Tekrar Piyasada!

1 Mins read
Zombi Rock dönüyor! 2011 yılında çıkış yapan Zombi Rock namı diğer Brawl Busters, 13 Mayıs 2022 tarihlerinde 9 yılın ardından ilk haliyle…
GenelDizi, Film ve MüzikŞirket haberleri

Disney Plus, 14 Haziran'da Türkiye'de!

2 Mins read
Özel fiyatlandırma seçeneği ile beraber Disney Plus sonunda Türkiye’ye geliyor. The Walt Disney Company çatısı altında hizmet sunan dijital yayın platformu Disney…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.