GenelMMORPGOyun RehberleriPC

Lost Ark Başlangıç ve İleri Düzey Rehberi (50lv ve sonrası)

14 Mins read
iyioyundu lost ark rehber

Lost Ark başlangıç rehberimize sorularınıza ışık tutmak için çağrılıyorsunuz!

Kısa bir zamanda büyük bir oyuncu kitlesi yaratan Kuzey Kore oyunu Lost Ark’ın Türkçe dil desteği olmadığından, İngilizceye hakim olmayan insanlar oyunun mekaniklerini, hikayesini ve konusunu tam olarak anlayamadı. Aslında oyunun ilk safhalarında belli başlı başlangıç rehberleri bulunmakta ama bunları tam anlamayan ya da daha fazla öneri isteyen siz değerli okurlarımız yazımızın devamında kendi sorularına cevap bulabilecek. Dilerseniz şimdi lafı fazla uzatmadan oyunumuzun ana temasından bahsedelim.

iyioyundu siniflar


Lost Ark Sınıf Seçimi

Oyunumuzu Steam üzerinden indirdik, üyeliğimizi açtık ve hesap girişimizi yaptık. Buraya kadar her şey normal fakat bundan sonraki kısımda bir kararsızlık kısmı başlıyor; karakter sınıfı seçme derdi. Karakterlerimiz normalde 7 adet klasmana ayırılıyor. Bunlar; Warrior, Martial Artist (male/female), Gunner (male, female), Mage ve Assassin. İlk MMORPG serüveni Lost Ark olmayan oyuncular için bu kısım fazla zor olmasa da, ilk kez bu tür oyunlara deneme şansı veren oyuncular bu kısımda biraz kararsız kalabiliyor. Zira tüm bu 7 adet klasmanın birkaç tane de alt klasmanı bulunmakta. Neyse ki yapımcı şirket her sınıfı denememiz için biz oyunculara seçiminin ardından uygulamalı bir şekilde deneyebileceği bir mekan belirlemiş. O mekanda seçtiğiniz sınıfı test edebiliyor beğenmezseniz başka klasmanları deneme şansını veriyor.


Siz değerli okurlarımıza oyuna başlarken sınıf seçiminde öneri olarak her karakterin büyük hasarlar verebileceğini, destek ya da sadece yaşam puanı/can vermek için oyunda bulunan bir karakterin olmadığını, her sınıfın kendine has silahları bulunduğunu ve bütün bu sınıfların ve alt sınıfların oyun sonuna kadar farklı hasar puanlarına sahip olabileceğini hatırlatmak isteriz.

Ana SınıfAlt Sınıf
Warrior· Paladin
· Berserker
· Gunslinger
Mage· Bard
·
Sorceress
Gunner (male)· Sharpshooter
· Deadeye
· Artillerist
Gunner (female)· Gunslinger
Martial Artist (male)· Striker
Martial Artist (female)· Wardancer
·
Scrapper
·
Soulfista
Assassin· Shadowhunter
· Deathblade

Oyun İçi Görev Türleri

Oyunun MMORPG olmasının getirdiği bir özellik de sadece ana görevleri yapıp oyunu bitirememektir. Oyunda tam anlamıyla güçlenmek, iyi bir envantere sahip olmak ya da oyunun %100 bitirmek istiyorsanız yapıp yapabileceğiniz her türlü görevi tamamlamanız gerekiyor. Path of Exile, Genshin Impact, World of Warcraft gibi MMO oyunlarında gördüğümüz yan görev sistemi bu oyunda da bulunmakta. Oyunumuz diğer oyun örneklerinde bulunduğu gibi sadece yan görev ya da ana hikaye görevleri değil, ismi ve konusu değiştirilmiş birçok görev de içeriyor. Dilerseniz gelin yazımızın devamında bu görev türlerine bir göz atalım.

lost ark main quests

Ana Hikaye Görevi (Main Story): Oyunun ana hikayesini tamamlarken yapılması gereken görev serisidir. Görevler içerisinde en çok tecrübe puanı veren görev Budur.

iyioyundu yan gorevler

Yan Görevler (Side Quests): Hikaye ve gelişim için yardımcı görevlerdir. Her birinin kendi farklı hikayesi bulunmaktadır ve yapılmaları şiddetle önerilir.

iyioyundu macera gorevleri

Macera Görevleri (Adventure/Guide Quests): Oyunla ilgili birçok eğitimli açıklamada bulunan ve eğitimleri doğru şekilde tamamlayınca ödül veren görev türüdür. Hepsinin yapılması oyunculara hem bilgi hem de ödül kazandıracaktır.

2752337618 preview icon dungeon

Zindan Görevleri (Dungeon Quests): Zindana giriş yaptığımız anda bize yapılması gerekenleri belirten görev türüdür. Yapılmadığı takdirde zindandan başarılı bir şekilde çıkamazsınız.

iyioyundu dunya gorevleri

Dünya Görevleri (World Quests): Combat yani karakter seviyemiz 60 olduktan sonra, oyun sonuna ulaştığımız andan sonra Main Story’nin yerine geçecek olan görev türüdür.

iyioyundu ani gorevler

Ani Görevler (Sudden Quests): Harita üzerindeyken herhangi bir yerde belirli bir süre içinde yapılması istenen görevlerdir. Tamamlaması basit yapması zorunlu olmayan kolay görevler. Sonunda sizi ödüllendirecektir.

iyioyundu iliski gorevleri

İlişki Görevleri (Rapport Quests): Haritanın belirli yerlerindeki NPC’ler ile verilen görevleri tamamlayarak görevini yaptığınız NPC ile aranızı iyileştirebilir, iyileştirdikçe de mükafatlandırılabilirsiniz.

iyioyundu kale gorevleri

Stronghold Görevleri: Oyun içinde belirli bir noktaya geldiğinizde size tahsis edilen mekanı geliştirebilmek adına yapılması gereken görevlerdir.

iyioyundu gunluk haftalik gorev 3

Günlük Görevler (Daily Missions): Adından da anlaşılacağı gibi günlük yapılması gereken görevlerdir. 60 seviyede açılır.

iyioyundu gunluk haftalik gorev 2 2

Haftalık Görevler (Weekly Missions): Günlük görevlerden daha zor olan haftalık görevler de 60. seviyede açılmaktadır.


Oyun İçi Seviye (Level) Sistemi

Path of Exile‘ın sürekli yeni sınıf açma özelliğini taşıyan Lost Ark’ta 2 adet seviye sistemi bulunmaktadır. Bu seviye sistemlerinin kendilerine has özellikleri ve ödülleri bulunmaktadır. 2 adet sistemden ilki sahip olduğunuz ve o an oynadığınız karakterin seviyesini gösteren Combat Level, diğeri ise genel olarak oynadığınız sunucudaki hesabınızın seviyesi olan Roster Level olarak ikiye ayrılır. Dilerseniz başlığın altında bulunan maddelerle seviye sistemlerinin açıklamalarını inceleyebilirsiniz.

iyioyundu levels 1


Combat Level

 • Maksimum seviyesi 60’tır
 • Görevlerden kazandığımız mavi simgeli tecrübe puanı (XP) ile dolar.
 • Oyun sonuna yani 60. seviyeye ulaşabilmek için Steam kayıtlarına göre ortalama 20 saatte gelinebilmektedir.
 • Karakter yeteneklerini açmak için kullanılabilir.
 • Genelde bütün görevlerin tamamlanmasıyla geliştirilebilir.


Roster Level

 • Görevlerden kazanılan mor tecrübe puanı (XP) ile geliştirilebilir.
 • Maksimum gelebileceği nokta 250. seviyedir.
 • 250. seviyeye ulaşabilmek için sunucu üzerinde çok fazla sınıf açılmalı ve görev yapılmalıdır.
 • Açılan tek bir karakterle 250. seviyeye ulaşılamaz.
 • Diğer oyuncular tarafından dikkate alınacak seviye Roster Seviyenizdir. Gruplara ve loncalara alınırken bu seviyeye dikkat edilmektedir.


Oyun İçi NPC İlişki (Rapport) Sistemi

İlişki (Rapport) sisteminde kısaca NPC sizi ne kadar çok seviyorsa o kadar fazla ödüllendirileceksinizdir. Nötr sevgi puanından başlayarak belli başlı NPC’lerin sizi sevmesini sağlayabilirsiniz (bazı NPC’lerde güvenilen seviyesinin üstünde olan sevgi seviyesine ulaşabilmek mümkündür). Belirli NPC’lerde geliştirilebilen ilişki (Rapport) sisteminde başlıca özelliklerin yani Stat’ların yeterli seviyede olması zorunludur. Bu Stat’lar ise Wisdom (bilgelik), Charisma (karizma), Courage (cesaret), ve Kindness (nezaket). Bu özelliklerin NPC’nin isteği üzerine yeterli puana sahip olmaması durumunda herhangi bir görev yapmak söz konusu olamaz ve ödüllerden muaf kalınır.

lost ark rapport


Oyun içerisindeki İlişki artırabileceğiniz NPC’ler ile çeşitli hediyeler, enstrüman çalmalar ve ifadeler kullanılarak ilişkiler geliştirilebilir. 1 gün içerisinde sadece 99 hediyelik eşya, 5 enstrüman çalgısı ve 5 ifade kullanılarak NPC ilişkileri arttırılabilmektedir. Daha fazlası kullanılamayacağı için gün içerisinde doğru NPC’ler ile ilişki arttırmanız gerektiğini unutmayın sakın.

Rapport hediyelerini almak için
Bahsettiğimiz gibi her NPC’nin tercih ettiği hediyeler farklı fakrlıdır. Bunları Adventure (macera) sekmesinden veya Alt + N tuş kombinasyonlarına basarak görebilirsiniz. Hediye almak için günlük görevler ve etkinlikler yaparak Providence Stone kazanmanız gerekmektedir. Daha sonra bu para birimini tüccarlardan ve diğer satıcılardan gelen hediyelerle takas edebilirsiniz.


Oyun İçi Para Birimleri

Lost Ark’ta gelişiminizi etkileyecek görevlerden kazanabileceğiniz ve gerçek para vererek satın alabileceğiniz para birimleri bulunmaktadır. Bu para birimleriyle NPC’lerden, oyun içi marketten ve diğer oyunculardan alış-veriş yapabilme olanağınız olmaktadır. Şimdi gelin para birimlerinin hepsini tek tek inceleyelim.

iyioyundu gumus

Gümüş (Silver): Görevlerden kazanılabilen para birimidir. Stronghold geliştirmelerinde, NPC alış-verişlerinde kullanılabilmektedir.

iyioyundu altin

Altın (Gold): Gerçek para ile alınan Royal Crystal ile alınabilen altın para birimi, marketten eşya satın alırken ya da Stronghold’umuzda harcama yapmak için kullanılabilmektedir. Oyunun p2w yüzü olarak örnek gösterilebilir.

iyioyundu mavi kristal

Mavi Kristal (Blue Crystal): Online oyun mağazasında kullanılabilen para birimidir. Gerçek para verilerek alınamaz. Görevlerden elde edilen para birimidir.

iyioyundu royal crystal

Royal Crystal: Oyun içerisinde gerçek para ile alınabilen para birimidir. Herkesin erişebileceği oyun mağazasından çeşitli kozmetik ve gelişim eşyaları almak için kullanılabilir.

iyioyundu iliski parasi

Providence Stone: Yazımızda da bahsettiğimiz NPC’ler arası ilişki görevler sayesinde kazanabileceğimiz para birimidir.Oyun İçi Stronghold Sistemi

Stronghold, Lost Ark oyuncularının kalesi ve eşya hazırlama için GTA 5 Online sürümünde hatırladığımız Facility’lere benzemekte. 25. seviyede kilidi açılan Stronghold, sağlık değeri potu üretimi, zanaat yapmak, yeni araçlar araştırmak ve günlük aktiviteleri tamamlamak için yapımcı tarafından oyunculara ücretsiz bir şekilde tahsis edilmiş üs görevi görür. Kalenizi diğer oyuncuların evleri gibi dekore edebilir ve burada yaşamınızı sürdürebilirsiniz. Ancak Stronghold’lar bundan çok daha fazlasını oyunculara sunar.

iyioyundu stronghold


Kalenizin ana kullanımı, kendiniz için oyun sonuna kadar iyileştirici iksirler ve savaş eşyaları hazırlamaktır. Diğer oyunculara boşu boşuna harcama yapmamak için kendi paranızı ile kalenize yatırım yapmanız gerekir. Bunu yaparak günlük görevleri pasif yoldan tamamlamak gibi artılar ile birlikte, karakterinizin oyun sonuna gelmesiyle başka bir karakter açmak durumunda; diğer karakterleri daha hızlı geliştirebilme imkanı sağlar ve 50. seviyeye daha kolay yükselmenize yardımcı olur.

CoC tarzı kalenizi kuşbakışı yönetirken gelimini sağlamanız gereken binalar ise;

 • Lab (Laboratuvar): Yeni kale niteliklerini ve üretim seçeneklerini araştırabilirsiniz.
 • Workshop (Atölye): Oyun içerisinde tüketilebilir olan malzemeleri ve diğer öğeleri üretebilirsiniz.
 • Station (İstasyon): Mürettebat üyelerini oyun sonu aktiviteleri de dahil olmak üzere günlük görevleri tamamlamaya gönderilebilir.
 • Training Camp (Eğitim Kampı): Açtığınız diğer alt sınıfların seviyelerini pasif bir şekilde yükseltmenize yarar.
 • Knowledge Transfer (Bilgi Aktarma): Bir miktar altın karşılığında karakterin seviyesini doğrudan 50. seviyeye yükseltin.


Başlangıç Rehberini Son Bir Toparlamak Gerekirse

 • Görev almaktan kaçınmayın çoğu görev zaten sizin seviyenize uygun ve yapılması kolay görevlerdir.
 • Oyunun görev verme sıralamasına uyun. Oyunun size verdiği görevler zaten gideceğiniz yerler olduğundan oyuna güvenin ve nereye gönderiyorsa oraya doğru at sürün.
 • her haritadaki Triport’ları aktif hale getirin. Aktifleştirdiğiniz Triport’lar “m” tuşuna bastığınızda açılan haritada gözükür ve üstüne tıklayarak uzaklığına göre gümüş para karşılığında ışınlanabilmenizi sağlar.
 • Zindanlarda fazla zorlanmayacağınız için zorluğu biraz daha artırıp giriş yapmanız önerilir. Ama tamamladığınız zindandan kazandığınız Epic eşyanın daha iyisini birkaç ana görevden sonra da bulabileceğinizi unutmayın.
 • Oyun sonuna yani 50. seviyeye kadar kuşandığınız eşyalara çok göz önünde bulundurmayın zira onları oyun sonunda değiştirecek ve kendinize özgü Build’ler yapacaksınız.
 • Sınıf ve alt sınıf yeteneklerinizi iyi kontrol edin, zira seviye atlamanız koşuluyla yeni yetenekler elde edebilmektesiniz.
 • İlk başlarda oyun içi para yatırımı ya da Steam üzerindne pack alımı gerçekleştirmeyin. İlk olarak oyunun ana mantığını ve nasıl oynandığını çözün, sonrasında keyfiniz isterse yükleme yapabilirsiniz.
 • Oyunda tek karakterle Roster Level gelişimini sonuna kadar sağlayamayacağınızı unutmayın. Diyeceğim o ki, fazla kasıntı yapmadan bir şeyler öğrenmeye çalışın.


Oyun başlangıcından kullanabileceğiniz değerli bilgileri siz değerli okuyucularımıza net bir şekilde anlatabilmişizdir umarım. Bu bilgiler ve anlatımlarda geçen önerileri uygulayarak ve akılda tutarak kolay bir şekilde 50. seviyeye gelebilirsiniz.

Şimdi yaklaşık 2-3 günde gelebildiğimiz 50. seviyeden sonrasına bakmamız gerekiyor. Gemimiz altımızda, haritamız açık, gözümüz ilerlerde. Lost Ark’ta tamamlanması gereken görevler, biz oyuncuları bekleyen ganimet ve yine biz oyuncular tarafından bulunacak koleksiyonlarla ağzına kadar dolu bir oyun. Bu MMORPG tarzı Lost Ark serüveninizin yeni başladığı yer olan oyun sonuna (50lvl) geldiğinizde her şey siz değerli okurlarımıza daha net gelecektir. 50. seviyeye ulaşıp, oyun sonu içeriğini ele geçirdikten sonra oyun içerisinde yapabilecekleriniz bitmiş olmuyor. Daha karakterinize en çok yakışacak PvP ve PvE eşyalarını bulup kuşanmalı ve Chaos ya da Raid yetenek Build’leri yapmalısınız.

iyioyundu lost ark wallpaper


Oyun İçi Kart Sistemi

Kartlar, set halinde kullanıldığında kullanıcısına güçlendirme (buff) veren şeylerdir. Zindanlar (Dungeon) ve başarı ödülleri de dahil olmak üzere bazı kaynaklardan elde edilirler. Topladığınız tüm kartlar, aynı zamanda onları donatmak için gideceğiniz kart menüsündeki katalogda görüntülenebilir.

iyioyundu lost ark kartlari


Kartlar, farklı şekillerde ve setler halinde gelir ve her set, bir kart destesi ile donatıldığında farklı bir bonus özellik sağlar. Her birinin etkisi, fare ile ilgili katalog içerisindeki seri üzerindeki ayrıntılarda görüntülenebilir. Setten önceki sayı set için geçerli özelliği uygulamak için destenizde kaç kart olması gerektiğini gösterir. 

Kartları takabilmek için onları sol taraftaki listeden orta kart destesindeki yuvalarına sürüklemek gereklidir. Bir deste 6 yuvadan oluşur ve efektlerin gerçekleşmesi için bir desteden en az 2 adet kart içermesi gerekmektedir. 2 deste yuvası doldurabildikten sonra aynı güçlendirme için aynı desteden kartlar gerekmektedir. Destenin diğer kartlarını kısa yoldan altın kullanarak satın alabilirsiniz.

Tüm bunlarla birlikte, aynı destenin kartlarını toparlayamasanız bile kartlar faydalı etkiler de sağlayabilir. Kitaplar kısmında “Toplam Kitap Bonusu” adı altında gözlemlenebilmektedir. Bu size Stat geliştirmeleri verir, ancak koleksiyonunuz önemli ölçüde büyüyene kadar gözle görülür bir etki göremezsiniz.

iyioyundu card books


Kartlar Nasıl Geliştirilir?
Lost Ark’ta ki bütün kartlar güçlendirilebilir ve seviye atlattırılabilir. Her kartın altındaki sarı sembollerin varoluş nedeni kartların seviyesidir. Her kart envanterimize ilk geldiğinde 0 seviyeyken aynı kartın birden çok envanterimize düşmesi o kartın gelişiminde önemli rol oynar. Kartın nadirliğine bağlı olarak bir kart ne kadar fazla Kart Deneyimine ihtiyaç duyuyorsa o kadar fazla kopya kartın feda edilmesi gerekir. Kartlar menüsüne gidip ekranın sol üst köşesindeki “Geliştir” sekmesini seçerek kartlarınızı doğru bir şekilde güçlendirebilir ve geliştirebilirsiniz.

iyioyundu lost ark card upgrade


Lost Ark 50. Seviyeden Sonra yapılması Gerekenler

Birçok oyuncu ya 50. seviyeyi geçtikten sonra ya da 50. seviyeye gelmeden önce sıkılmaktan ve oyundan soğumaktan korktuğu için çeşitli araştırmalar gerçekleştiriyor ve 50. seviyenin o kadar korkulacak ve çekinilesi bir aşama olduğunu zannediyor. Kısaca bir açıklama getirmek isterim ki; hayır. Bu oyun sadece bi karakteri 50. seviyeye getirdikten sonra bitmiyor. Bu oyun World Quest’leri bitirdikten sonra bitmiyor. Aksine bütün Main ve World Quest’leri bitirdikten sonra oyun neredeyse yeni başlıyor.

iyioyundu lost ark gemi


Sanıldığının aksine oyun sonu dediğimiz şey 50 level’de olan ya da gerçekleşen bir şey değil yani 50. seviyede oyun bitmeyecek. 60. seviyede siz oyuncuların maksimum karakter seviyesi tamamlanacak ve yerini eşyalarınızın seviyeleri alacak. Yani işin özü Combat Level yerini Item Level’e bırakacak ve oyun sonu yerlerine erişiminiz olacak. Bu erişilebilir yerler Chaos Dungeon gibi yerler olacak ve günlük görevler içerecek. Tamamlanması halinde büyük ödüllere sahip olabileceksiniz.


Lost Ark Oyun Sonu Eşyaları

Chaos Dungeon’lar Tamamlanmalı
Chaos Dungeon’lar, 50. seviyeden sonra kilidini açacağınız ilk oyun sonu içeriğidir ve ayrıca karakterinizi Lost Ark’ın geri kalan oyun sonu içeriğinin kilidini açmanıza izin veren yeni ekipmanlarla donatmanın harika bir yoludur. Chaos Dungeons’ın kilidini açmak için 50. seviyede olmanız ve Vern kıtasına seyahat etmeniz gerekmektedir. Vern Kalesi’ne ulaşana ve Chaos Dungeon’larının kilidini açana kadar oradaki ana hikaye görevlerini (mavi küre simgesiyle gösterilir) yapmaya devam etmeniz gerekmektedir.

Chaos Dungeon’larının kilidini açtıktan sonra sizi ayakta alkışlamam gerekiyor! Temelinde düşman dalgalarını yenmeniz gereken hikayeli senaryoları olan bu zindanları tamamlamak, size sürekli olarak yükseltilebilen 302 seviyeli ekipman kazandıracaktır. Daha da iyisi, bu teçhizatı yükseltmek için ihtiyaç duyacağınız birçok malzeme (Harmony Shards, Harmony Leapstones, Destruction Stone Fragments ve Guardian Stone Fragments) aynı zamanda Chaos Dungeon’ları kazanılarak elde edilir.

Buradaki sorun ise, günde yalnızca iki Kaos Zindanı tamamlayabilmemiz. İlk birkaç Kaos Zindanınızdan tam bir donanım seti ile çıkacağınızın garantisi yok. Eksiksiz bir oyun sonu ekipmanı seti elde etmek için birkaç günlük bir uğraş çalışma gerektirebilir, ancak işin iyi tarafı, yine de ihtiyaç duyacağınız tonlarca yükseltme malzemesini biriktirmiş olacaksınız.

iyioyundu lost ark chaos dungeon


Shushire Ana Hikaye Görev’lerini Tamamlayın
302 seviye bir karakter teçhizat seti elde etmenin ikinci bir yolu da ana hikaye görevlerini tamamlamaya devam etmektir. Vern ana görevlerini tamamladıktan sonra, buzları delip Shushire bölgesine erişim sağlayan yeni bir gemi ile ödüllendirileceksiniz. Oradaki tüm ana hikaye görevlerini tamamlamak sizi eksiksiz bir oyun sonu ekipmanı seti ile ücretsiz olarak ödüllendirecektir. Lakin bu zor bir süreçtir ve ortalama 1,5 saat sürebilmektedir.

Peki, hangi yöntem en iyisidir? 
Her ikisinin de artıları ve eksileri olduğu için tercih, siz değerli okurlarımıza bağlıdır. Daha yüksek içerik seviyelerine erişmek istiyorsanız, sonunda Shushire görevlerini tamamlamanız gerekecek. Bu yüzden bu rotayı izleyerek yolunuzdan çıkmış olmayacaksınız. Shushire yönteminin dezavantajı, birkaç saatlik ek araştırma gerektirmesi ve ayrıca yeni teçhizatınızı yükseltmek için ihtiyaç duyacağınız malzemeleri alamamanızdır. Bu olay da Kaos Zindanları rotasının sunduğu bir şeydir. Sonuç olarak, seçim kararı sizin.

iyioyundu lost ark shushire


Oyun Sonu Eşyalarını Geliştirme

Lost Ark oyunsonu teçhizat setinizi aldığınızda, Lost Ark sizin için yeni başlıyor demektir. Şu andan itibaren, Honing sistemini kullanarak eşyalarınızın seviyesini yükseltmeye çalışacaksınız. Bu sistemin kilidi, Vern ana hikaye görev serisinin bir parçası olarak Kaos Zindanları ile aynı zamanda açılır ve her büyük şehirde teçhizatınızı (haritada bir çekiç simgesiyle gösterilir) geliştirmek için Honing NPC’leri bulabilmektesiniz.

Honing sistemi tam olarak nasıl çalışır? 
Oldukça basit olan bu sistem, Chaos Dungeons, Guardian Raids, Abyssal Dungeons ve Una’nın Görevleri gibi oyun sonu etkinlikleri yaparak, donanımınızı yükseltmek için ihtiyaç duyacağınız malzemeleri sağlar. Bu aktivitelerin çoğu, günlük veya haftalık olarak ele alınabilmektedir. Başlamak için ihtiyacınız olacak öğeler;

Silahlar İçin

 • Harmony Shards
 • Harmony Leapstones

Zırhlar İçin

 • Destruction Stone Fragments
 • Guardian Stone Fragments


Ekipmanınızı yükseltmek için Honing NPC‘sine gidin. NPC menüsünde yükseltilebilecek tüm öğelerinizin bir listesini göreceksiniz. Bir parçayı honing’e hazır hale getirmek için, EXP çubuğu dolana kadar o öğeye Harmony Shards emdireceksiniz. Bu yapıldıktan sonra, honing’e hazır ve nazırız.

iyioyundu lost ark honing


Aklımda olan ve öğrendiğim bütün bilgileri size aktardığımı düşünüyorum. Umarım ülkemizde bu oyunun oyuncusu daha da artar ve Türkiye’ye özel dil desteği ve fiyatlandırmalar da dahil olur. Bu isteğimin haricinde siz değerli okurlarımıza yapmaları ve yapmamaları gerekenleri düzgün bir şekilde ifade edebildiğimi umuyorum. Lost Ark sadece bir oyun ama çoğu oyuncunun gözünde büyüttüğü bir oyun olmakla devam ediyor. MMORPG oyunları içerisinde barındırdığı anlaşmazlık ve karışıklıklarıyla kafamızı karıştırmaya ve biz oyuncularını daha da fazla araştırmaya sürüklüyor. Şimdilik Lost Ark için anlatabileceklerimiz bu yazımızda bu kadar. Yeni güncellemeler ile daha fazla haber ve oyun içi rehberlerle karşınızda olacağız. O zamana kadar esen kalın. Hoşça kalın.


Daha fazla güncel oyun haberleri, oyun incelemeleri, oyun rehberleri ve e-spor hakkındaki her şey için buraya, oyunun Steam sayfasına ulaşmak için ise buraya tıklayabilirsiniz.

Alakalı yazılar
Genel

Valorant Titanmail Kaplama Seti Çıkıyor

1 Mins read
Titanmail Skin’leri kapıda! Valorant neredeyse her ay çıkarttığı silah kaplamalarıyla biz oyuncularının aklını almaya devam ediyor. Şaşırtıcı bir şekilde, bu sefer kaplamaların sızıntıları…
GenelOyun HaberleriPC

Zombi Rock 13 Mayıs Yarın Tekrar Piyasada!

1 Mins read
Zombi Rock dönüyor! 2011 yılında çıkış yapan Zombi Rock namı diğer Brawl Busters, 13 Mayıs 2022 tarihlerinde 9 yılın ardından ilk haliyle…
GenelDizi, Film ve MüzikŞirket haberleri

Disney Plus, 14 Haziran'da Türkiye'de!

2 Mins read
Özel fiyatlandırma seçeneği ile beraber Disney Plus sonunda Türkiye’ye geliyor. The Walt Disney Company çatısı altında hizmet sunan dijital yayın platformu Disney…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.