growtopia

Growtopia Hakkında Bilinmeyen Bilgiler 2022

Growtopia, 2012 yılında ilk olarak Android platformuna çıktıktan sonra çok sevilmiş ve kendi oyuncu kitlesini oluşturmuş bir Sandbox oyunudur. Oyun daha sonra Ubisoft tarafından satın alınarak hem PC hem de iOS platformlarına çıkış yaptı.

Şu anda aktif olarak ortalama 50.000 civarında oyuncuya sahip olan Growtopia, arkadaşlarınızla birçok şey inşa edebileceğiniz eğlenceli bir sandbox MMO oyunu ve tamamen ücretsiz. Biz de Growtopia severler için oyunun bilinmeyenlerini sizler için listeledik.

Growtopia nasıl bir oyun?

Growtopia, arkadaşlarınızla evler veya zindanlar inşa edebileceğiniz, hepsi kalıcı ve birbirine kapılarla bağlı dünyalarla dolu deneysel bir yaratıcı sanal MMO oyunudur. Oyunda sohbet ederek ve mesajlaşarak arkadaş edinebiliyorsunuz ve arkadaşlarınızla bir çok şey inşa edebiliyorsunuz.

İnovatif bir kilitleme sistemi ile inşa ettiğiniz şeyleri de koruyabilirsiniz. Oyunun kendi para birimi var ve oyun içinde bu para birimini kazanabilirsiniz. Oyun, herhangi bir şey elde etmek için oyun içi para birimi satın almanız için sizi zorlamaz. Oyunda tohum ekerek bitki yetiştirebilir, tohumları karıştırarak yeni eşyalar üretebilirsiniz. Resmi Growtopia web sitesinde ziyaret edebileceğiniz oyunda ayrıca keşfedebileceğiniz yüzlerce eşya var.

Oyunu indirmek için buraya tıklayabilirsin.

Growtopia hakkında bilmediğiniz 14 şey

 • Bir bloğa aynı anda en fazla 20 öğe bırakılabilir.
 • Bir seferde bir dünyaya girebilecek maksimum oyuncu sayısı 26’dır.
 • Ortalama bir dünyada 6.000 blok vardır.
 • Üzerinde bir eşya bulunan bir modeli giymeye çalışırken mesaj belirir.
 • Kendinizi dünyanın dışına itemezsiniz.
 • Oyunda kendi kendinize /trade komutunu kullanamazsınız.
 • /pull komutunu kendiniz üzerinde kullandığınızda, “Ah!” mesajının da görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.
 • /ignore komutunu tek başınıza kullanamazsınız.
 • Eşyalarını beyaz kapıda bırakamazsınız.
 • Bir kapı yaratır ve niyet dünyasını “ÇIKIŞ” olarak ayarlarsanız, içinde bulunduğunuz dünyadan ayrılırsınız.
 • Normal oyuncular mantıksal dünyaya giremez.
 • Şu anda 12 öğe oyunda takas edilemez veya düşürülemez durumda.
 • Oyun artık 13 farklı hava koşuluna sahip.
 • Oyun şu anda çift zıplamanıza izin veren 16 öğeye sahip.

Bir bloğa aynı anda 20 öğe bırakabilir

Oyunda karakterinizin blok alanına bir seferde yalnızca 20 öğe bırakabilirsiniz.

Bir dünyaya aynı anda girebilecek maksimum oyuncu sayısı 26’dır.

Oyunda bir dünya oluşturduğunuzda, çevrimiçi olarak katılabilecek maksimum oyuncu sayısı 26’dır. Maalesef daha fazlasını elde edemezsiniz.

Ortalama bir oyun dünyasında 6.000 blok vardır.

Growtopia evrenini yarattığınız zaman, o dünyada 5.398’i kullanılabilir alanda olan 6.000 blok vardır. 601 anakaya bloğu ve beyaz portalın kullandığı 1 bloktan oluşmaktadır.

Üzerinde bir öğe olan bir model giymeye çalışırken mesaj görünüyor.

Üzerinde zaten eşya olan bir modeli giymeye çalışırsanız, şu mesaj belirir: “Birbirinin aynısı olan iki parçayı değiştirdiğinizde şaka yapıyorsunuz. (İki özdeş eşyayı değiştirdiğinizde gülersiniz.)

Kendinizi dünyanın dışına itemezsiniz.

Oyunda bir dünya yarattıktan sonra ondan çıkamazsınız. Bunu yapmaya çalışırsanız, ekranda “Arkanızda sağlam bir dayanak oluşturdunuz. Ama bu gerçekten neyi başardı? Arkadaki yazıt (Kendiniz için bir dayanağınız var). Peki ne yaptı? ?) Ortaya çıktı.

Oyunda kendinizle ticaret yapamazsınız:

Oyunda /trade komutunu kendiniz kullanamazsınız. Bu komutu kullanmak istediğinizde, aşağıdaki mesaj belirecektir: “Bütün alım satımlarınızı, tüm alım satımlarınız için takas ediyorsunuz.” (Bütün eşyalarınızı, tüm eşyalarınızla takas ettiniz.)

Oyunda kendinizi çekemezsiniz:

Oyunda /pull komutunu kendi üzerinizde kullandığınızda “Hata!” mesajı çıkıyor.

Growtopia’da /ignore komutunu kendi başınıza kullanamazsınız:

Growtopia’da /ignore komutunu tek başınıza kullanamazsınız, “Şimdi bakma ama bu kişi EVİNİZDE!” (Çok hızlı bakma ama bu kişi SİZİN içinde!) şimdi!) görünür.

Beyaz kapıda eşyalarınızı bırakamazsınız:

Growtopia’nın ünlü Beyaz Kapısı’nda eşyalarınızı bırakmanız imkansız. Growtopia’da oyunu kapının yanında bırakabilirsiniz:

Oyunda bir kapı oluşturup hedef dünyayı ‘ÇIKIŞ’ olarak ayarlarsanız aslında içinde bulunduğunuz dünyayı terk etmiş olursunuz.

Kesinlikle hiçbir normal oyuncu dünyaya giremez:

Normal oyuncular Growtopia’da SETH, HAMUMU veya ADMIN dünyalarına giremezler.

Şu anda, aşağıdaki 12 öğe oyun içinde takas edilemez veya düşürülemez:

Growtopia’da değiştirilemeyen veya düşürülemeyen eşyalar şunlardır: Blarney Pebble, Growtoken, Experience Potion, Focused Eyes, Golden Pickaxe, Spike Juice, Chained Puppy, Zeus Bolt, Violet Protodrake, Chained MiniYou, tüm Legendary Items, Ringmaster.

Oyun şu anda 13 farklı hava koşulu sunuyor:

Growtopia’da mevcut hava koşulları şunlardır: Güneşli, Gece, Çöl, Yağmurlu Şehir, Sahil, Mars, Ay, Karlı, Hiçbir Şey, Fantastik, Sualtı, Growganoth, Dikey Hız.

Şu anda oyunda çift zıplamanıza izin veren 16 öğe var:

Growtopia’da çift zıplamanızı sağlayan itemler: Fairy Wings, Crimson Eagle Wings, Ripper Wings, Angel Wings, Golden Angel Wings, Devil Wings, Vampire Cloak, Rainbow Wings, Bubble kanatları, Papağan kanatları, Phoenix kanatları, Kristal burun, Süper kahraman pelerini , Kristal kanatlar, Ksenonit kristali

Bununla, Growtopia hakkında daha önce duymamış olabileceğiniz ilginç gerçekleri listelediğimiz içeriğin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Aşağıdaki yorumlar bölümünde fikir ve önerilerinizi bize bildirmeyi unutmayın.

Diğer yazılarımızı da okumayı unutmayın.

https://iyioyundu.com/fortnite-a-uncharted-kozmetikleri-geliyor-epic-games/

Gamezeen is a Zeen theme demo site. Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.