Xbox Game Pass
Xbox Game Pass

Gabe Newell , Xbox Game Pass’in Steam’e eklenmesi fikrine açık – 28 Şubat

Valve kendi abonelik servisini yapma planına sahip değil fakat, Xbox Game Pass’i Steam’e getirmek için Microsoft ile çalışmaya hazır.

Valve patronu Gabe Newell, Microsoft’un Game Pass hizmetini Steam’e getirme olasılığı hakkında yorum yaparak bir şans olduğunu söyledi. PC Gamer‘a konuşan Newell, Valve’in kendine ait benzer bir hizmeti yaratmasının pek mümkün olmadığını söyledi – örneğin “Steam Pass” – ancak Steam’e Game Pass eklemek için Microsoft ile birlikte çalışmak Valve’in düşünebileceği bir şey olabilir.

Newell, “Şu anda bir abonelik hizmeti oluşturmanın kendi başımıza yapmamız gerektiğini düşündüğümüz bir şey olduğunu düşünmüyorum.” dedi. “Ancak müşterileri için bu açıkça popüler bir seçenek ve bunu Steam’e getirmek için onlarla çalışmaktan çok mutlu oluruz.”

Xbox Game Pass
Steam ve Game Pass

Valve’in Game Pass tarzı sistemleri desteklediğini ve bunu da ilk olarak 2020 yılında EA Play’i Steam’e getirdiğinde görmüştük.

Xbox Game Pass, Microsoft’un abonelerin büyüyen oyun kataloğuna tek bir fiyat karşılığında erişmesini sağlayan abonelik tabanlı teklifidir. PC oyunları için Game Pass ve konsol oyunları için Xbox Game Pass var. Aboneler, Game Pass Ultimate aracılığıyla her ikisine de erişebilir.

Mart ayı hızla yaklaşırken, Microsoft’un kataloğa yapılan yeni eklemeleri çok yakında resmi olarak duyurmasını bekliyoruz, bu nedenle daha fazlası için tekrar kontrol etmeye devam edin.

Valve/Steam tarafında diğer bir gelişme ise Steam Deck’in piyasaya sürülmesi oldu. Steam Deck ile ayrıntıları yazdığımız yazımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz!

Daha fazla güncel oyun haberleri, oyun incelemeleri, oyun rehberleri ve e-spor hakkındaki her şey için buraya, Steam internet sitesine ulaşmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Gamezeen is a Zeen theme demo site. Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.