fortnite-uncharted
fortnite uncharted karakterleri

Uncharted – Fortnite İş Birliği: Fortnite’a Uncharted Skinleri Geliyor 2022

Çok sevilen oyun serisi Uncharted, ilerleyen günlerde sinema ekranlarında sevenleri ile buluşacak. Film galasının heyecanı ise Fortnite severler ile erkenden buluşuyor. Filmin başrollerinde Mark Wahlberg ve mahallesinin sevimli kahramanı örümcek adam olarak tanınan Tom Holland bulunuyor. Film Türkiye’de vizyona girdi ve ABD’de 18 Şubat’ta vizyona girecek. Film hakkında detaylı inceleme yazımıza ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsin.

Uncharted Hazine Avı

Oyun kodlarının içerisinden ” Uncharted Hazine Haritası ” ‘nın sızdırılmasından bir kaç gün sonra, Epic Games geçtiğimiz Cuma günü internet sitesinden bir hazine avı etkinliği başlattı. Oyunculardan 14 karakterli bir şifre bulmasını isteyen bu etkinlikte dünyanın dört bir yanından içerik üreticilerinin verdiği ipuçları ile birlikte hazine avı başlamış oldu.

Beklenmedik bir şekilde, yalnızca birkaç dakika içerisinde oyuncular 14 karakterli bu şifreyi çözdü ve işbirliğini anlatan bir fragman videosu ile karşılaştılar. Eğer siz de görmek istiyorsanız buraya tıklayarak hazine avının bulunduğu sayfaya gidebilir ve sicparvismagna şifresini girerek kendiniz deneyimleyebilirsiniz.

Fortnite’a Yeni Görünüşler Geliyor

Uncharted paketi ile birlikte Nathan Drake ve Chloe Frazer’ın hem oyunlarda yer alan versiyonu hem de filmde Tom Holland ve Sophia Ali’nin canlandırdığı versiyonları gelecek. Fragmanda yalnızca giyilebilir kıyafetleri görüyor olsak da bu ortak çalışma aynı zamanda güzel bir planör de içerecek. Bunun dışında ek kozmetiklerin de olması muhtemel gözüküyor.

Yeni eklenen öğelerin filmin yayın tarihinden bir gün önce, 17 Şubat’ta eşya mağazasında satın alınabilir durumda olacağı Epic Games tarafından duyuruldu. Ancak öğe fiyatları ve gelecek öğeler hakkında kesin bir açıklama yapılmadı.

Oyun Dosyalarından Sızdırılan Bilgiler

Şubat ayının başlarında Fortnite hakkında sızıntıları ile ünlü HYPEX isimli bir kişi oyun dosyalarının içerisinde “Uncharted Hazine Haritasını kullanarak Hazine toplayın” isimli bir etkinliğin yer aldığını duyurmuştu. Yeni yaptığı sızıntılara göre oyuna ortak işbirliği ile birlikte eklenecek yeni öğeleri paylaştı. Her ne kadar kesinliği bulunmasa da söylenenlerin doğru çıkma olasılığı bir hayli yüksek. Etkinliğin daha sonra resmi olarak onaylandığını da yine HYPEX takipçilerine duyurmuştu:

Confirmation of Treasure Maps returning next week:

“After Nathan Drake spends some time on the Island, he’ll leave behind some treasure maps for you. Come across Drake’s Maps on the island and let them guide you to buried treasure! enjoy the trove of valuable loot.”

– HYPEX

Önümüzdeki hafta geri dönen Hazine Haritalarının onayı:

Nathan Drake adada biraz zaman geçirdikten sonra, geride sizin için bazı hazine haritaları bırakacak. Adada Drake’in Haritalarına gelin ve onların size gömülü hazineye rehberlik etmelerine izin verin! Değerli ganimet hazinesinin tadını çıkarın.”

İşte gelmesi beklenilen öğelerin listesi:

 • Nathan Drake (2 farklı stil)
 • Chloe Frazer (3 farklı stil) + Sırt Kozmetiği
 • İkinci El Kılıç Kazma
 • Parashurama Balta Kazması
 • Sully’nin “Yeni” Deniz Uçağı Planörü
 • Günlük İfadesini Güncelle: “Bunu bir yere not almama izin ver…”

Fortnite x Uncharted cosmetics info:

Nathan Drake (2 styles)

Chloe Frazer (3 styles) + backbling

Second Hand Saber Pickaxe

Parashurama Axe Pickaxe

Sully’s “New” Seaplane Glider

Update Journal Emote: “Lemme just jot this down…”

Release date is the 17th.

 Tom Holland ve Sophia Ali Görünüşleri
Tom Holland ve Sophia Ali Görünüşleri
Nathan Drake ve Chloe Frazer Görünüşleri
Nathan Drake ve Chloe Frazer Görünüşleri

İçerik Üreticileri Bulmaca İçin İpuçları Paylaştı

Epic Games bazı içerik üreticileri aracılığı ile hazine avının bulunması için bazı ipuçları paylaştı. Squatingdog takma isimli içerik üreticinin hazine avı hakkında paylaştığı tweet işte burada.

“HELP! Epic Games just sent me this to solve for a new collaboration! I need to combine my information with other content creators! I think this is for the new Uncharted film releasing this week! #EpicPartner”

– Squatingdog

“YARDIM! Epic Games, yeni bir işbirliği için bunu çözmem için bana bunu gönderdi! Bilgilerimi diğer içerik oluşturucularla birleştirmem gerekiyor! Sanırım bu, bu hafta vizyona giren yeni Uncharted filmi için!”

Göründüğü üzere hayranları heyecanlandırmak için bir çok hazırlık yapılmış ve her biri birbirinden güzel gözüküyor. Hem oyun hem de filmin hayranları için Epic Games tarafından mutluluk verebilecek güzel bir etkinlik planlanmış durumda. En nihayetinde filmin reklamı için yapılmış bir etkinlik olsa da sıkı takipçilerin hoşuna gittiğinden eminim.

 • 2022 Steam Yaz İndirimleri Başladı!
  Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Steam Yaz İndirimleri 23 Haziran yani bugün itibari ile başladı.
 • Valorant Titanmail Kaplama Seti Çıkıyor
  Titanmail Skin’leri kapıda! Valorant neredeyse her ay çıkarttığı silah kaplamalarıyla biz oyuncularının aklını almaya devam ediyor. Şaşırtıcı bir şekilde, bu sefer kaplamaların sızıntıları piyasaya çıkma tarihleriyle çok yakın. Normalde sızıntıdan yaklaşık bir gün veya en az birkaç saat önce bir şeyler çıkıyor ama bu sefer herhangi bir haber yoktu. Bu olaydan ise “VALORANT geliştiricileri sızıntıları çözüyor mu?” sorusu […]
 • Zombi Rock 13 Mayıs Yarın Tekrar Piyasada!
  Zombi Rock dönüyor! 2011 yılında çıkış yapan Zombi Rock namı diğer Brawl Busters, 13 Mayıs 2022 tarihlerinde 9 yılın ardından ilk haliyle bağımsız bir oyun yapımcı grup tarafından bir proje olarak piyasaya sürülecek. Popüler zamanlarında JoyGame’in sahiplik ettiği Brawl Busters, JoyGame’nin bünyesinde bulundurduğu diğer oyunlarla belirli anlaşmazlıklar yaşayarak 2013 yılında oyuncularına veda etmiş ve insanların […]

Gamezeen is a Zeen theme demo site. Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.