eldenringiyioyundu

Elden Ring Sistem Gereksinimleri – 25.02.2022

2019 yılında Electronic Entertainment Expo ya da kısaca E3 fuarında duyuruluan Elden Ring, geliştirme sürecinin hala devam ettiği bir oyundur. Yapımcılığını FromSoftware’ın üstlendiği oyun 25 Şub 2022 tarihinde Steam platformunda çıkış yapmış olacak. Oyunun birçok platforma çıkacağı gibi PC platformunda da görmemiz mümkün olacağından gözlerimizi ister istemez bir sistemimize bir de sistem gereksinimlerinin yazılı olduğu listeye çeviriyoruz.

svg%3E
Elden Ring Oyun İçi Görsel


Yazımızın devamında daha detaylı inceleyebileceğiniz Elden Ring sistem gereksinimleri listesinde ilk dikkat çeken ibare “işletim sistemi” kısmında Windows 10/11 yazmış olduğu. Bilindiği üzere Microsoft şirketi Windows 11 işletim sistemini neredeyse yeni duyurdu ve biz oyuncuların “oyunlarda kasma yapar mı?” düşüncesiyle çekindiği bir sistem. Bu ibare ile düşünmeden edilmiyor ki acaba “Windows 11 oyuncu dostu bir sistem olma yolunda ilerliyor mu?”. Elden Ring‘i drop yemeden ya da kasmadan oynayabilecek miyiz?

Birçok insanın fiyatıyla dikkatini çekebilecek durumda olan Elden Ring ön sipariş bedeli 499₺‘iken Elden Ring Deluxe Edition 669₺ bedele sahip. Ülkemizde çoğu oyuncunun almaya zorlanacağı bu oyunun bir “Souls” oyun olacağı ama alışılmışlıkların dışında olan bir evrene sahip olduğu biz oyunculara tanıtım videoları ile bildirildi. Şimdi isterseniz gelin bu güzellik abidesi oyunun PC platformunda ne gibi sistemsel parçalara ihtiyaç duyduğuna bir göz atalım.

elden ring
Arka plan görseli olabilecek bir şaheser.Elden Ring Önerilen Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 10 ya da Windows 11
  • İşlemci: Intel Core i7-4770K ya da AMD Ryzen 5 1500X
  • Bellek: 12 GB
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 1060 6GB ya da AMD Radeon RX 580 4GB
  • DirectX: Versiyon 11
  • Depolama: 60 GB Boş AlanGörüldüğü üzere önerilen işletim sistemiyle günümüzdeki oyunlarda mevcut olan önerilen sistem gereksinimlerine benziyor. Bu iyi bir haber gibi görünüyor, zira yeni nesil oyunları rahatlıkla oynayabilen oyuncular, daha yeni nesillerde görebileceğimiz oyunlar için uçuk fiyatlardaki ekran kartları veya işlemcilere para vermesi bütün oyuncuları zorlayacaktır.

Daha fazla güncel oyun haberleri, oyun incelemeleri, oyun rehberleri ve e-spor hakkındaki her şey için buraya Elden Ring’in resmi Steam mağazası sayfasına gitmek için buraya kafa atabilirsin!

Gamezeen is a Zeen theme demo site. Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.