GenelDizi, Film ve MüzikŞirket haberleri

Disney Plus, 14 Haziran’da Türkiye’de!

2 Mins read
Disney Plus
Disney Plus

Özel fiyatlandırma seçeneği ile beraber Disney Plus sonunda Türkiye’ye geliyor.

The Walt Disney Company çatısı altında hizmet sunan dijital yayın platformu Disney Plus’ın Türkiye yayın tarihi ve fiyatı en sonunda resmi olarak açıklandı. Daha önce şirket tarafından yapılan açıklamada platformun 2022 yılı yaz ayı içerisinde 42 ülke ile beraber Türkiye’ye de geleceği açıklanmıştı. Bunun yanında şirket açıklamadan sonra Radyo Televizyon Üst Kurumu (RTÜK) tarafından dijital yayın lisansını da 10 yıl süreyle almıştı.

Ne zaman geliyor ve kaç para olacak?

Disney Plus resmi olarak 14 Haziran tarihinde Türkiye pazarına girmiş olacak ve yayın hayatına başlayacak. Ülkemizde hizmet veren Netflix bölgesel fiyatlandırma yaptığı biliniyor. Ve Netflix gibi Disney+’ta ülkemiz şartlarına göre oldukça uygun ve geniş bir kütüphaneye sahip hizmetini aylık 34.99 TL ve yıllıkta 349.90 TL’den sunacak.

Disney Plus
Disney+

Disney tarafından yapılan basın açıklamasında platform ülkemizde yayın hayatına başladıktan sonra hangi içerikleri sunacağının yanı sıra uygulamanın özelliklerini de açıklamış oldu.

Hangi içeriklere sahip olacak?

Disney Plus, Türkiye’de hizmete başlamasının ardından platform üyeleri, yapımcısı Jon Favreau olan ve Star Wars evreninde geçen The Book of Boba Fett ve The Mandalorian‘ı izleyebilecekler.

Ayrıca Marvel, Disney, Pixar ve National Geographic gibi yapımlarında içerikleri burada bulunacak.

IMAX özelliği ile beraber geliyor

Disney Plus, kullanıcılarına tek fiyattan aynı anda dört adete kadar izleme ve 10 cihaza kadar sınırsız indirme imkanı tanıyacak. Platformdaki bazı özel içerikler ise daha yüksek kalitede görüntü sunan IMAX teknolojisi ile beraber izlenebilir olacak.

Çoklu profil özelliği

Netflix’in platformunda 5 profile kadar destek vermesi gibi, Disney Plus’ta aynı şekilde 7 adet profile destek verecek. Yani hesabınızı siz dahil 7 kişi kullanma imkanınız olacak. Ayrıca bununla beraber ebeveynler tarafından kolay bir şekilde oluşturulabilen Çocuk Profilleri ile de belirli bir yaş kitlesine özel içerik sunulmuş olacak.

Daha fazla güncel film ve dizi haberleri, oyun haberleri, oyun incelemeleri, oyun rehberleri ve e-spor hakkındaki her şey için buraya, Disney Plus’ın resmi sitesine ulaşmak için ise buraya tıklayabilirsiniz.

31 yazı

Editör hakkında
Neredeyse 20 yaşında olan ve son zamanlarda Witcher 3'e kafayı takmış biri.
Yazılar
Alakalı yazılar
Genel

Valorant Titanmail Kaplama Seti Çıkıyor

1 Mins read
Titanmail Skin’leri kapıda! Valorant neredeyse her ay çıkarttığı silah kaplamalarıyla biz oyuncularının aklını almaya devam ediyor. Şaşırtıcı bir şekilde, bu sefer kaplamaların sızıntıları…
GenelOyun HaberleriPC

Zombi Rock 13 Mayıs Yarın Tekrar Piyasada!

1 Mins read
Zombi Rock dönüyor! 2011 yılında çıkış yapan Zombi Rock namı diğer Brawl Busters, 13 Mayıs 2022 tarihlerinde 9 yılın ardından ilk haliyle…
GenelKaplama Rehberleri

Valorant'a Yeni Kaplama Koleksiyonu Geliyor

1 Mins read
Şık ve sade kaplamalar yolda. Çoğu oyuncunun bildiği ve sıkında sıkıya takip ettiği, arada sırada girse de masaüstündeki logosundan hiçbir zaman vaz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.