GenelAçık DünyaMMORPGOyun Haberleri

CD Projekt Red, Yeni Bir Witcher Oyununun Unreal Engine 5 İle Geliştirildiğini Doğruladı

3 Mins read
CD Projekt Red yeni bir Witcher oyunu yapıyor
CD Projekt Red yeni bir Witcher oyunu yapıyor

CD Projekt Red “Yeni bir destan başlıyor.” dedi.

CD Projekt Red, şu anda yeni bir Witcher oyununun geliştirilmekte olduğunu ve Unreal Engine 5 kullanacağını doğruladı.

Geliştirilme aşamasında olan bu oyun hakkında pek bir şey açıklanmasa da duyuru, bu yeni oyunun “marka için yeni bir destan ve Epic Games ile yeni bir teknoloji ortaklığı başlatacağını” doğruladı.

Herhangi bir geliştirme süresi veya çıkış tarihi de verilmedi, ancak CD Projekt Red, bir madalyon ve “yeni bir destan başlıyor” ifadesini içeren bir teaser görüntüsü (aşağıda görebileceğiniz) paylaştı.

Ancak CD Projekt, Epic ile birlikte çalışmasına rağmen “oyunu tek bir mağazaya özel yapmayı planlamıyoruz” dedi.

CD Projekt Red yeni bir Witcher oyunu yapıyor
CD Projekt Red’in paylaştığı görsel

Ayrıca Rivyalı Geralt’ın bu yeni “destanda” rol alıp almayacağına dair bir bilgi verilmedi, ancak madalyon Geralt’ın Kurt Okulunda witcher adaylarına verilenlerden sadece biri olan kurt madalyonuna benzer bir modaya sahip gibi görünüyor. Ot Sınavını geçtikten sonra verilen Kurt Madalyonu karla kaplı, bu yüzden Kedi Okulu’ndan biri veya tamamen yeni bir okul olabilir, ancak öğrenmek için beklememiz gerekecek.

Unreal Engine 5’e geçiş, CD Projekt Red’in oyunlarını The Witcher 2: Assassins of Kings’ten bu yana kendi tescilli REDending teknolojisini kullanması nedeniyle dikkat edilmesi gereken önemli bir detay.

CD Projekt Red CTO’su Paweł Zawodny, “Dahili RED 2.0 Dönüşümümüzün temel yönlerinden biri, teknolojiye çok daha güçlü bir şekilde odaklanmak ve Epic Games ile işbirliğimiz bu ilkeye dayanmaktadır.” Dedi. “Başından beri tipik bir lisanslama düzenlemesi düşünmedik; hem biz hem de Epic bunu uzun vadeli, tatmin edici bir teknoloji ortaklığı olarak görüyoruz.

“CD PROJEKT RED için bir sonraki oyunumuzun teknik yönüne mümkün olan en erken aşamadan karar verilmesi hayati önem taşıyor, çünkü geçmişte, REDengine’i sonraki her oyun sürümünde geliştirmek ve uyarlamak için çok fazla kaynak ve enerji harcadık. Bu işbirliği çok heyecan verici, çünkü geliştirme öngörülebilirliğini ve verimliliğini artırırken aynı zamanda bize son teknoloji oyun geliştirme araçlarına erişim sağlayacak. Unreal Engine 5 kullanarak oluşturacağımız harika oyunları sabırsızlıkla bekliyorum!”

Epic Games’in Kurucusu ve CEO’su Tim Sweeney, “Epic, ekiplerin eşi benzeri görülmemiş bir ölçekte ve doğruluk düzeyinde dinamik açık dünyalar yaratmasını sağlamak için Unreal Engine 5’i inşa ediyor” dedi. “CD PROJEKT RED ile ortak olma fırsatından büyük onur duyuyoruz. Etkileşimli hikaye anlatımı ve oynanışın sınırlarını birlikte zorlamak ve bu çaba, geliştirici topluluğuna önümüzdeki yıllarda fayda sağlayacaktır.”

Bu yeni Witcher oyunu Unreal Engine 5’i kullanacak olsa da, CD Projekt Red, REDengine’ın “hala yaklaşmakta olan Cyberpunk 2077 genişlemesinin geliştirilmesi için kullanıldığını” söyledi.

The Witcher 3 2015 yılında piyasaya sürüldü ve “toplam 250 Yılın Oyunu ödülü” kazandı. 2020’de CD Projekt Red, Cyberpunk 2077’yi piyasaya sürdü ve en azından söylemek gerekirse, özellikle son nesil konsollarda zorlu bir başlangıç yaptı.

Bu, Sony’nin oyunu PSN mağazasından kaldırmasına ve büyük tepkilere yol açtı. O zamandan beri, CD Projekt Red oyunu düzeltmeyi taahhüt etti ve yakın zamanda PS5 ve Xbox Series X/S için oyun için yeni nesil yükseltmeleri yayınladı.

CD Projekt ayrıca “büyük bir ders” aldıklarını doğruladı ve umarız bu, bu yeni Witcher oyununun piyasaya sürülmesi adına daha az sorun anlamına gelir.

2020’de CD Projekt, Cyberpunk 2077 yayınlandıktan sonra The Witcher dünyasına döneceğini ve The Witcher 4, yani Geralt’ın hikayesinin devamı olmayacağını doğruladı. Ekip daha önce Geralt’ın hikayesinin tamamlandığını söylemişti, ancak bu yeni basın açıklaması bu yeni yönün hala geçerli olduğunu ne doğruluyor ne de reddediyor.

Daha fazla güncel teknoloji haberleri, oyun haberleri, oyun incelemeleri, oyun rehberleri ve e-spor hakkındaki her şey için buraya, CDPR’nin açıklamasına ulaşmak için ise buraya tıklayabilirsiniz.

31 yazı

Editör hakkında
Neredeyse 20 yaşında olan ve son zamanlarda Witcher 3'e kafayı takmış biri.
Yazılar
Alakalı yazılar
Genel

Valorant Titanmail Kaplama Seti Çıkıyor

1 Mins read
Titanmail Skin’leri kapıda! Valorant neredeyse her ay çıkarttığı silah kaplamalarıyla biz oyuncularının aklını almaya devam ediyor. Şaşırtıcı bir şekilde, bu sefer kaplamaların sızıntıları…
GenelOyun HaberleriPC

Zombi Rock 13 Mayıs Yarın Tekrar Piyasada!

1 Mins read
Zombi Rock dönüyor! 2011 yılında çıkış yapan Zombi Rock namı diğer Brawl Busters, 13 Mayıs 2022 tarihlerinde 9 yılın ardından ilk haliyle…
GenelDizi, Film ve MüzikŞirket haberleri

Disney Plus, 14 Haziran'da Türkiye'de!

2 Mins read
Özel fiyatlandırma seçeneği ile beraber Disney Plus sonunda Türkiye’ye geliyor. The Walt Disney Company çatısı altında hizmet sunan dijital yayın platformu Disney…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.