CD Projeckt Red

CD Projeckt RED Oyun satışlarını Rusya ve Belarus’a kapattı! (3 Mart)

Büyük oyun şirketlerinden CD Projeckt RED, Rusya ve Belarus’a satışlarını kapattı!

Geçtiğimiz haftalardan bu yana büyüyen Rusya – Ukrayna geriliminde Rusya’ya bildiğiniz gibi çok büyük şirketlerden yaptırımlar yapılıyordu, oyun şirketleri de buna dahil. Yeni bir yaptırım ise büyük oyun şirketlerinden birisi olan CD Projeckt RED tarafından geldi, bir polonya şirketi olan CD Projeckt Red oyun satışlarını Rusya ve Belarus’a kapattı.

CD Projeckt Red

Witcher serisi ve Cyberpunk 2077 ile bildiğimiz oyun şirketi, dün akşam saatlerine doğru Twitter hesabından yaptığı bir açıklama ile dijital oyun sayfaları dahil tüm oyun satışlarını Rusya ve Belarus’a kapattı. Şirketin yaptığı açıklama şu şekilde:

Açıklamanın Türkçesi ise:

Komşu ülkemiz Ukrayna’daki Rus askeri işgali ışığında, bir sonraki duyuruya kadar CD PROJEKT Group, oyunlarımızın Rusya ve Beyaz Rusya’ya tüm satışını durdurma kararı aldı. Bugün, CD PROJEKT Group ürünlerinin ve ayrıca GOG platformunda dağıtılan tüm oyunların Rusya ve Beyaz Rusya topraklarına dijital satışlarını ve fiziksel stok teslimatlarını durdurmak için ortaklarımızla birlikte çalışmaya başlıyoruz.

Tüm CD PROJEKT Group’u, Ukrayna halkının yanındadır. Devlet meselelerini doğrudan etkileyebilecek siyasi bir varlık olmasak ve öyle olmayı arzulamasak da, ticari varlıkların birleştiklerinde sıradan insanların kalplerinde ve zihinlerinde küresel değişime ilham verme gücüne sahip olduğuna inanıyoruz. Ukrayna’nın işgali ile hiçbir ilgisi olmayan Rusya ve Beyaz Rusya’daki oyuncuların bu karardan etkileneceğini biliyoruz, ancak bu eylemle, küresel toplumu Avrupa’nın kalbinde neler olup bittiği hakkında konuşmaya daha fazla teşvik etmek istiyoruz.

Anavatanları için savaşan kardeşlerimize – güçlü kalın!

Daha fazla güncel film dünyası haberleri, oyun haberleri, oyun incelemeleri, oyun rehberleri ve e-spor hakkındaki her şey için buraya, CD Projeckt RED Twitter sayfasına gitmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Gamezeen is a Zeen theme demo site. Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.