Battlefield 2042
Battlefield 2042

Battlefield 2042 Şu Anda Steam’de Battlefield 1, 4 ve 5’ten Daha Az Oyuncuya Sahip

Battlefield 2042’de neredeyse 2000 oyuncu bile çevrimiçi değil.

Battlefield 2042 şu anda Steam’de Battlefield 1, 4 veya 5’ten daha az eşzamanlı oyuncuya sahip.

SteamDB verilerine göre, Battlefield 2042, Battlefield 4’te 2.195, Battlefield 1’de 7.498 ve Battlefield 5’te 21.709 iken, son 24 saatte en fazla 2.090 çevrimiçi oyuncu gördü. Serinin son oyunu olmasına rağmen çok fazla problemle ve hatayla çıkış yaptığı için oyuncular tarafından daha az tercih ediliyor.

Battlefield 2042’nin Steam’deki popülaritesi, geçen yıl Kasım ayında piyasaya sürülmesinden bu yana kademeli olarak azaldı ve şu anda orijinal en yüksek oyuncu tabanı olan 105.397’nin %2’sinden daha azına oturuyor, hatta Aralık ayında ücretsiz bir hafta sonu boyunca düşüş görülüyor.

Battlefield 2042’nin Steam üzerindeki popülerliği, geçen yıl Kasım ayında piyasaya sürülmesinden bu yana düzenli olarak azaldı ve şu anda en yüksek oyuncu tabanı olan 105.397’nin %2’sinden bile daha az oyuncuya sahip. Hatta Aralık ayında oyun hafta sonu için ücretsiz olduğunda bile daha fazla oyuncusu vardı.

Piyasaya sürülmeden önce ve sonra oldukça çalkantılı bir gelişim dönemi geçirdiği anlaşılan oyunun problemli olduğu, ilk sefer çıkış tarihinin bir ay geriye itildiği Eylül ayında fark edildi. Bununla birlikte, Battlefield 2042’nin erken lansmanında hala bazı sorunlar vardı ve oyun resmi olarak piyasaya sürüldüğünde bu sorunlar devam etti.

Oldukça popüler olmasına rağmen kısa sürede Steam’in en kötü incelenen oyunlarından biri haline geldi, oyuncular vaat edilen birkaç özelliğin eksik olduğunu fark etti ve moderatörlerin kapatmakla tehdit ettiği subredditlerde şikayetlerini dile getirdi.

Battlefield’ın 2042’nin Birinci Sezonu (esas olarak Battle Pass), geliştirici DICE’ın çevrimiçi maçlara bir puan tablosu eklemek gibi daha acil konulara odaklanmayı seçmesi nedeniyle Şubat ayında 2022 Yazına ertelendi, ancak bu güncelleme de birkaç gün sonra ertelendi.

Battlefield 2042
Battlefield 2042

Oyunun yayıncısı olan EA, Battlefield 2042’nin beklentileri karşılamadığını oyunun çıkışından kısa bir süre sonra 220.000’den fazla kişinin geri ödeme için talep etmesi amacıyla dilekçe toplamasından sonra kabul etti.

DICE, Mart ayının başlarında, harita tasarımındaki çeşitli sorunların farkında olduğunu ve oyuncuların neden oyun için “yürüme simülatörü” adını verdiklerini anladıklarını duyurdu. Haritalar KALEIDOSCOPE’tan başlayarak teker teker düzeltilecek fakat, yaz aylarının başına kadar hataların düzeltilmesi pek mümkün görünmüyor.

Daha fazla güncel film dünyası haberleri, oyun haberleri, oyun incelemeleri, oyun rehberleri ve e-spor hakkındaki her şey için buraya, Battlefield 2042’nin Steam sayfasına ulaşmak için ise buraya tıklayabilirsiniz.

Gamezeen is a Zeen theme demo site. Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.