Undertale
Undertale

Undertale, büyük bir fan kitlesine mevcut bir oyun ve aynı zamanda büyük bir anti-fan kitlesi mevcut bir oyun, oyun genellikle fanlarının yaptığı toksik memelere karşılık eleştirilmekte bugünkü içeriğimizde Undertale’yi tarafsız bir şekilde inceleyeceğiz.

Undertale Hikaye

Bir gün bir çocuk ( cinsiyeti belli değil. ) Ebott Dağında dolaşırken ayağı bir sarmaşığa takılır ve büyük bir deliğe düşer, düştüğü an çiçeklerin üstüne düşer ve ölmekten kurtulur fakat bu onun kurtulduğu anlamına gelmezdi, canavarlara karşı küçük bir çocuk.

Oyunun hikayesine göre çok eskiden Dünya üzerinde canavarlar ve insanlar yaşardı fakat bir savaş bunu değiştirdi insanlar yaratıkları 7 büyücü ile Dünyanın altına kitler canavarlar eğer 1 adet daha insan ruhu alırlarsa Canavarlar tanrı olup intikamlarını alacaktı, Frisk ise tam bu sırada hikayeye bir bomba gibi düşüyor.

thumbbig-798722.png

Undertale Savaş Mekanikleri

Oyunda sıra tabanlı bir savaş mekaniği var kalp simgeniz ile rakiplerinizin saldırılarından kaçarak onlardan hasar yemeyerek siz saldırı yapabilirsiniz, saldırınız da saldırı hasarını siz belirleyebiliyorsunuz, aynı zamanda savaşmadan da bir galibiyet kazanabilirsiniz.

Savaşmadan bir galibiyet kazanmak istiyorsanız rakibin konuşmalarına veya hareketlerine bakarak onun hakkında konuşursanız onu oradan gitmesini sağlayarak bir zafer kazanabilirsin veya rakip ölmeye yakına onu bağışlayarak rakibi öldürmeden gitmesini sağlayabilirsiniz.

thumbbig-682617.jpg

Undertale Müzikler

Undertale’in 101 adet müziği bulunmakta bu müzikleri tek başına sadece Toby Fox’un yaptığı söylenmekte, her müzik farklı bir karakterin veya farklı bir yerin müziğini temsil ediyor, bunlara örnek verilecekse Sans karakteri oyunda şakacı bir karakter bu yüzden ciddi bir müzik koymak yerine daha gevşek bir müzik koymuşlar.

Eğer ki oyunu 10 üzerinden puanlamak düşer ise benim puanım 10/9,1 puanı ise kitlesinden dolayı kırdım.
Evet Sayın Okurlar bir konumuz daha buraya kadardı, eğer konuyla alakalı fikrinizi belirtmek istiyorsanız aşağıdan belirtebilirsiniz kendinize iyi bakın; esen kalın!

Eğer sizde bu eğlenceli oyunu satın almak istiyorsanız buraya tıklayarak Steam sayfasına ulaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla güncel oyun haberleri, oyun incelemeleri, fırsatlar ve espor haberleri için buraya tıklayarak ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Daha Fazla İçerik
MEGA 2021 İndirimleri Epic Games’de Başladı