DEVOUR Oyun Tanıtımı – 2021

DEVOUR, 1 ila 4 kişi arasında oynanabilen şeytan temalı bir korku oyunudur. Oyun 28 Ocak 2021’de çıkmış olup büyük bir ilgi görmüştür. Oyunda Türkçe arayüz ve altyazı desteği bulunmakta. Oyunun amacı tüm fareleri yakalayıp yakmak, öldürmektir. Fakat bunu gerçekleştirdiğimizde şeytan tarafından kontrol edilen tarikat lideri, oyun içinde peşimize düşebilir. Bir fareyi yaktığımızda tarikat lideri yüksek bir ses ile ağlamaya başlar ve hırlamaya benzer bir ses çıkarır. Aslında bu sesi sürekli olarak çıkartır bu da o an peşimizde olup olmadığını anlamayı iyice kolaylaştırıyor, oyunda iki adet harita mevcut birincisi deliler hastanesi ikincisi ise bahçeli bir ev. Fakat bence en güzel yanı bu oyunu birlikte oynayabileceğiniz bir arkadaşınız olmasa dahi oyunun bizlere sunduğu çevrim içi oyun kısmından diğer kişiler ile de oynayabiliyoruz. Oyunlar bazen 1 saat kadar sürebiliyor, tarikat lideri yani canavar bizi yakaladığında ekranımıza aniden o tarikat lideri çıkıyor ve bizi alıp herhangi bir yere bırakıyor. Bunu yaptıktan sonra diğer takım arkadaşlarımız hayattaysa bizi oyunda bulunan sağlık kitleri ile kurtarabiliyor fakat bunlar sınırlı ve kolay bulunamayacak şeyler.

DEVOUR - Free demo for DEVOUR available now - Steam Haberleri

Ayrıca Devour’da seçebileceğimiz çeşitli karakterler var bu karakterleri isteğe göre seçip o karakter ile oynayabiliyoruz. Önemli bir kısmı unuttuk oyunda fareleri yakalayabilmek için yemeklere ihtiyacımız var ve yemek bulabilmek de aynı sağlık kiti bulmak gibi zor bir şey. Ve unutmayalım ki elimizde sadece bir adet yemek veya sağlık kiti taşıyabiliyoruz yani bir elimizde sağlık kiti diğer elimizde ise yemek olamıyor. Farenin önüne yemeği attığımızda fare oraya yöneliyor ve yemeye başladığı zaman onu elimize alabiliyoruz. Bundan sonra fareyi yakma, öldürme aşamasına geçtiğimizde bir takım pile benzeyen şeye ihtiyacımız var. Her fare yakışımızda bir adet pile benzer şeyi gerekli yere takıyoruz ve kolu çeviriyoruz. Bunu bulmak da aynı diğer şeyler gibi zor bunların yanında oyunun mekanikleri ve hissiyatı bana göre çok güzel. Şuna da değinmek isterim oyunda el fenerimiz var ve ekstra bir ışık yok, mavi ışık diye bir şeyimiz daha var, bu mavi ışık ara sıra ortaya çıkan canavarları yakabilmemize ve ana canavar yani tarikat liderini biraz da olsa yavaşlatmaya yarıyor bunu maksimum 6 veya 7 saniye kullanabilirsiniz ardından dolduğunda tekrar kullanabiliyorsunuz. Eğer tüm takım arkadaşlarınız olursa oyun biter ve kaybedersiniz, aynı şekilde tüm fareleri yakalayıp öldürebilir, yakabilirseniz siz kazanırsınız. Son olarak oyunda kilitli kapılar var ve bu kapıların anahtarlarını gezerek bulmaya çalışıyorsunuz bazen fareler çöp kutularına saklanabiliyor ve bunları devirmek zorunda kalıyorsunuz. Elbette kazanmak için iyi, kararları çabuk ve etkili verebilen bir takıma ihtiyacınız olabilir. Oyunun sürekli, sıkılmadan oynanabilirliği olması da ayrıca güzel bir şey.

DEVOUR for PC Game Reviews

Devour sistem gereksinimleri de iyi bir bilgisayarı gerektirmiyor sanırım birçok bilgisayarda oynanabilir bu kısmı birazdan göreceksiniz fakat bundan önce, şu an oyun Steam’de %20 indirime girmiş durumda. Ana fiyatı 10,50 TL olan DEVOUR’u şu an 8,40 TL gibi bir makul fiyata satın alıp, korkuyu ve adrenalini doruklarda yaşayabilirsiniz. Sistem gereksinimlerine geçelim.

Devour Minimum Sistem Gereksinimleri

 • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
 • İşletim Sistemi: Windows 10 – 64 bit
 • İşlemci: Intel i5 veya new-gen i3 / AMD’ye eşdeğer
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GTX 970 / AMD Radeon R9 290
 • DirectX: Sürüm 11
 • Depolama: 4 GB kullanılabilir alan

Devour Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri

 • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
 • İşletim Sistemi: Windows 10 – 64 bit
 • İşlemci: Intel i7 or AMD’ye eşdeğer (AMD FX 9500+ Series)
 • Bellek: 16 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GTX 970 / AMD Radeon R9 290

Devour’ı Steam üzerinden görüntülemek için buraya, bu tarz oyun haberleri ve incelemelerine ulaşmak için ise buraya tıklayabilirsiniz.

iyioyundu.com
Daha Fazla İçerik
En İyi 5 Hayatta Kalma Oyunu