Wild Rift'e konum seçme geliyor
Wild Rift'e konum seçme geliyor.

LOL: Wild Rift’e konum seçme geliyor

Riot Games tarafından geçen sene testlerine başlanan Wild Rift’e konum seçme geliyor.

LOL: Wild Rift'e konum seçme geliyor.

Riot Games tarafından yayınlanan /GELİŞTİR yazısında açıklanana göre Wild Rift oyuncularının en büyük problemlerinden biri çözüme kavuşuyor ve Wild Rift’e konum seçme geliyor.

Yazıda Konum Tercihi Nedir? başlığı altında şu bilgiler verildi:

Sizi dinliyoruz: Şampiyon seçiminde kimin nereye gideceği ve hangi şampiyonu alacağı problemlerini çözmek gerçekten de can sıkıcı. Şu anda, kısa süre içinde sınırlı iletişim araçlarıyla bu durumu netleştirmek aşırı zor olabiliyor. Tüm sorumluluk oyuncuların üstünde ve bu berbat bir durum. Bu sorunu çözmek için konumları şampiyon seçiminde herkes için netleştirmek ve size nerede oynayacağınızı seçme konusunda daha fazla özgürlük tanımak istiyoruz.

Buna göre sistem şu şekilde işleyecek: Oyuna girmeden önce tercih ettiğiniz konumları tekli koridor, orman, orta koridor, ikili ve destek olarak sıralayacaksınız. En çok istediğinizden en az istediğinize soldan sağa sıralamayı yapacaksınız. Bu sistemde de bilgisayar sürümündeki gibi otomatik doldurma olacak. Fakat oyun daha çok sizin en çok ne oynamak istediğinize bağlı bir yerleştirme yapacak.

Testlerin nasıl yapılacağı da anlatıldı.

Konum Laboratuvarı adı verilen yeni bir sıra kurulacak. Bu sıranın ise dereceli sıralarla herhangi bir bağlantısı olmayacak. Her gün en az 1 bu deneysel sırada oyun oynayan kişilere ise mavi öz verilecek. Fakat Riot’un dediğine göre çok fazla oynayan olmayabileceği için sürelerin uzun olacağı düşünülüyor.

LOL: Wild Rift'e konum seçme geliyor.

Riot Games tarafından yayınlanan yazıya ulaşmak için buraya, oyun haberleri ve incelemeleri içinde buraya tıklayabilirsiniz.

LOL: Wild Rift’e konum seçme geliyor.

Daha Fazla İçerik
asus rog 5
Asus ROG Phone 5 Tanıtım Tarihi Açıkladı