Steam fiyatı 19TL olan Black Desert oyunu ücretsiz oldu!

Steam fiyatı 19TL olan Black Desert oyunu 10 Mart 12:00’a kadar ücretsiz verileceği açıklandı, oyunu kalıcı elde etmek için yapmanız gereken tek şey Steam kütüphanenize eklemenizdir. Hazır ücretsiz olmuşken gelin Black Desert’i inceleyelim ve kısaca göz atalım.

Black Desert 2015 Yılında yayınlanan Pearl Abyss tarafından geliştirilen Açık dünya MMORPG oyunudur. Daha önce Metin 2, Knight Online oynamış oyuncuların hoşuna gidecek ve grafikleriyle dikkat çekecektir. Oyuna kısaca göz atacak olursak, oyunda 3 tane paket vardır ve fiyatları şöyledir, 80TL, 100TL, 180TL bu paketleri satın alarak oyunda diğer oyunculara göre öne geçebilirsiniz. Oyunumuzda XP yapıp kasılabileceğiniz bir sürü alan vardır ve devasa bir harita vardır, ayrıca 21 adet sınıf vardır, bu sınıfları oyunun orijinal sitesinden tek tek detaylı olarak inceleyebilirsiniz, bu sınıflara kısaca bakacak olursak sırasıyla,

Savaşçı:
Savaşçı karakterinin silahı uzun kılıç ve kalkanıdır, Savaşçı vücut yapısı sayesinde çeşitli becerilere sahiptir ve savaş ustasıdır. Uzun Kılıç’ın verdiği özellik ile hızlı bir şekilde saldırı yapabilir, kalkanının verdiği özellikle ise savaş alanlarında saldırıları engeller.

Okçu:
Okçu yay ve hançer kullanır, hızlı hareket yapabilen bir uzun mesafe sınıfıdır, düşmanlarına güçlü ok saldırısı yapabilir ve düşmanlarını alt edebilir.

Sahire:
Genel olarak büyü saldırıları yapan Sahire Muska ve Tılsım kullanır, hem kısa hem uzun mesafe sınıfıdır ve kaçma becerisine sahiptir. Düşmana sert saldırılar yapıp kaçma yeteneği ile geri çekilebilir.

Vahşi:
Rakiplerine karşı Balta ve Düğümlü Kamçı kullanır ve kısa mesafe sınıfıdır. Düşmanla yakın mesafede onlara saldırması ve savurması Vahşi’yi dahada güçlü yapar.

Avcı:
Avcı, Kısa Kılıç ve Süs silahlarını kullanır. Avcı’nın özelliklerinden birisi Kara Kurt’tur savaşta Kara Kurt’u çağırdıktan sonra Kara Kurt ile güçlü saldırılar yapabilir ve düşmanlar hem Avcı hem de Kara Kurt ile mücadele eder.

Musa:
Hareketli savaş yetenekleriyle rakiplerini alt eden Musa’nın silahları Bıçak ve Boynuz Yay’dır. Hızlı ve çevik saldırı özelliği ile rakiplerden sıyrılabilir ve tekrardan saldırı yapabilir. Teke tek savaşlarda uzmandır.

Maehwa:
Maehwa bir kılıç ustasıdır ve ani hareketler ile savaşır. Manevra özelliklerini kullanarak çeşitli combo saldırıları yapar. Küçük çaplı savaşlar ve Teke tek savaşlarda uzmandır.

Valkyrie:
Saldırı ve Savunma Dengesi konusunda uzman olan Valkyrie kısa mesafeli bir sınıftır. Savaş kabiliyeti diğer sınıflara göre daha düşük olsa da kendi çevresindeki düşmanlara büyük zarar verir. Kendini iyileştirebilme gibi özellikleride vardır.

Kunoichi:
Kunoichi bir suikastçıdır Kısa Kılıç, Ninja Yıldızı, Kunai Hançeri kullanır. Savaş alanında düşmanının açığını bularak saldırır. Kunoichi saldırı başlatmayı zor yapsa da bir savaş başlattığında düşmanı alt edene kadar durmaz.

Ninja:
Ninja genel olarak Kısa Kılıç kullanan bir suikastçıdır. saldırı gücü arttığında Ninja yıldızını, savurma gücü arttığında Kunai Hançerini kullanır. Saklanma ve Ninjutsu özelliklerini kullanarak rakiplerine kritik saldırılar yapar.

Büyücü:
Büyücü asası ile doğa elementlerini kullanan ve güçlerini toplayarak ateş, yıldırım, kar fırtınası saldırıları yapan bir büyü sınıfıdır. Sihiri ile müttefiklerini koruyabilir.

Cadı:
Cadı, ateş, buz, yıldırım, toprak gibi çeşitli doğa elementlerin gücünü asasında toplar ve rakiplerine saldırılar yapar. Sihir yeteneği ile savaş alanına ışınlanarak müttefiklerinin fiziksel güçlerini yeniler.

Kara Şövalye:
Ana silahları Tedo ve Düğümlü Kamçı olan Kara Şövalye, Hızlı hareket yeteneği ile düşmanlarına ani saldırılar yapar. Yakın mesafede çok güçlü olmasa da Tedo silahını kullanarak düşmanını kontrol etme becerisine sahiptir.

Striker:
Kısa mesafeli sınıf olan Striker becerilerini kullanarak combo saldırıları yapar. Yakalama ve Püskürtme becerileri vardır.

Mistik:
Mistik bir savaş ustasıdır, seri ve esnek hareketleri ile düşmanlarına karşı üstünlük sağlar ve yakın mesafede rakiplerini alt eder.

Archer:
Asil Yay kullanan Archer bir gözcüdür, Asil Yay uzun mesafede güçlü darbeleri ile düşmanlara ölümcül hasar verir, Archer Asil ve Tatar yayı arasında geçiş yaparak savaş ortamlarında düşmanlarına darbeler verir.

Lahn:
Lahn Kızıl Dao adında bir kılıç kullanır, bu kılıç iki kılıcın birbirine zincirlenmesi ile oluşmuştur, savaş sırasında bu zincirleri kullanarak düşmanlarına saldırır.

Shai:
Bir destek sınıfı olan Shai, seri bir sınıftır ve kendisiyle aynı boyda olan silahı Florang’ı kullanır, müttefiklerini iyileştirebilme ve koruyabilme becerilerine sahiptir.

Guardian:
Guardian, kısa mesafeli savaş sınıfıdır, Savaş Baltası ve Kalkanı ile rakiplerine darbeler vurur. Guardian çok yoğun saldırı yapma becerisine sahiptir ve asla geri çekilmez.

Hashashin:
Hashashinin bir şemşiri vardır ve kum büyüsü gücü vardır, bu büyüyle kumlarla bütünleşir ve saldırılar yapar, seri hareketleri ile gözden kaybolur ve düşmanı açık verdiğinde saldırır. Devasa kum fırtınaları çıkarır ve kumlara takılmadan saldırılar yapar.

Nova:
Devasa kalkanı ile kaya gibi dayanıklı olan Nova, orta ve kısa mesafeli bir sınıftır. Ayrıca Nova kalkanı Quoratum’dan kendisine itaat eden Dikenli Kraliyet Muhafızlarının ruhunu çağırır ve hem savunma hem de ani saldırılar yapar.

Sınıflarımıza göz attıktan sonra oyunumuzun sistemlerine ve özelliklerine kısaca göz atacak olursak, oyunun stratejik bir bölümü mevcut yani kendinize bir işçi alıp çalıştırabilirsiniz. Ayrıca oyunun belli bölgelerinde XP kasabilmek için diğer oyuncular ile savaşmalısınız fakat savaşıp öldürdüğünüz kişiyi lootlayamazsınız. Ayrıca oyunda bulunan diğer bir sistem ise pet sistemi, bu petler sizin için etrafta loot yapıyor, bu petleri elde etmek için oyunun paketlerinden satın almalısınız.

Black Desert oynamak için gerekli olan Minimum sistem gereksinimleri ise bunlardır:

  • İşletim Sistemi: 32/64 bit Windows 10.
  • İşlemci: Intel Core i3.
  • Bellek: 4 GB RAM.
  • Ekran Kartı: GTS 250 ya da GeForce 9800GTX Radeon HD 3870 X2.
  • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
  • Depolama Alanı: 30 GB kullanılabilir alan.
Daha Fazla İçerik
Yeni League of Legends Şampiyonu Gwen Tanıtıldı